ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

На Хмельниччині стартувала "антиракова" кампанія

Задля збереження раків під час їх осінньої линьки, Хмельницькрибоохорона заборонила будь-який вилов раків у водоймах до середини листопада
Depo.
20 серпня 2015 07:08
ФОТО: depo.ua
На Хмельниччині стартувала "антиракова" кампанія
На Хмельниччині стартувала "антиракова" кампанія

У водоймах Хмельниччини спостерігається дві линьки раків - у травні та серпні, хоча в окремі роки вона може зміщуватися, повідомляє Depo.Хмельницький.

Під час линьки раки дуже вразливі, тому у цей період вони потребують охорони від впливу промислового та любительського рибальства.

"Нагадаємо, що за нехтування наказу про заборону вилову раків та порушення законодавства, передбачена відповідальність - штраф у розмірі від 340 до 680 грн. та відшкодування завданих збитків рибному господарству України у розмірі 25,50 грн. за кожного виловленого рака.

А якщо збиток за виловлених раків буде досить вагомим, то порушника можуть притягнути до кримінальної відповідальності" - зазначає начальник відділу ОВБР Юрій Вишинський.

До слова, у різних типах водойм одного району линька раків починається в різний час. Наприклад, раніше вона спостерігається в річках та їхніх притоках, пізніше - в заплавних озерах. У самих річках раки линяють раніше в гирлових ділянках і пізніше - вище за течією річки. 

Більше про природоохоронні заходи читайте на сайті khm.depo.ua.