На Буковині прикордонники попалися на продажу інформації про маршрути прикордонних патрулів

Перед судом постануть прикордонники, які продавали інформацію про переміщення патрулів на кордоні та сприяли контрабанді цигарок

На Буковині прикордонники попалися на пр…

Слідчі Територіального управління ДБР Хмельницького у взаємодії із внутрішньою безпекою Держприкордонслужби завершили досудове розслідування та направили до суду обвинувальні акти стосовно двох інспекторів прикордонної служби на Буковині, передає Depo.Хмельницький з посиланням на пресслужбу ТУ ДБР.

За інформацією ДБРівців, прикордонники брали хабарі за інформацію щодо маршрутів та часу роботи прикордонних нарядів на українсько-румунському кордоні. Інспектори, незалежно один від одного, надавали таку інформацію стороннім особам, що дозволяло незаконно переміщувати через кордон підакцизні товари, зокрема тютюнові вироби. Слідством було задокументовано сприяння у переміщенні 60 ящиків із цигарками.

Так, 18 березня 2021 року одного з інспекторів затримали після одержання неправомірної вигоди. Того ж дня обом фігурантам окремо повідомлено про підозру, суд відсторонив їх від займаних посад.

Також слідчі завершили досудове розслідування та направили до суду обвинувальні акти стосовно двох інспекторів Чернівецького прикордонного загону, які за гроші сприяли незаконному переміщенню товарів через кордон. Інспектор погодився "допомогти" цивільній особі у переміщенні товарів спортивного харчування та анаболічних препаратів поза митним та прикордонним контролем. Також він долучив до протиправної діяльності свого колегу, 23-річного інспектора.

За неправомірну вигоду інспектори мали інформувати "замовника" про час та місце перебування прикордонних нарядів на кордоні України та Молдови, аби той міг їх оминути. Загальна сума одержаної ними неправомірної вигоди становить 3,35 тис. доларів США.

Таким чином, прикордонники обвинувачуються в одержанні неправомірної вигоди службовою особою за вчинення дії з використанням службового становища (ч. 1 ст. 368 КК України), а один із них – також у пропозиції здійснити вилив на прийняття рішення особою, уповноваженою на виконання функцій держави (ч. 1 ст. 368 та ч. 2 ст. 3692 КК України). Санкції статтей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 4 та 5 років.

Процесуальне керівництво досудовим розслідуванням у кримінальномих провадженнях здійснює Чернівецька спеціалізована прокуратура у військовій та оборонній сфері Західного регіону, оперативний супровід – внутрішня безпека Держприкордонслужби та СБУ.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme