UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Місцеві вибори: Спостерігачі фіксують агітацію з порушеннями на Хмельниччині

На Хмельниччині зафіксовано окремі випадки розміщення агітматеріалів із порушеннями виборчого законодавства

Місцеві вибори: Спостерігачі фіксують аг…

Про це інформує Depo.Хмельницький з посиланням на ГМ "ОПОРА".

Як зазначено, днями спостерігачі "ОПОРИ" на Хмельниччині виявили агітаційні листівки та політичну рекламу в заборонених місцях – на будівлях комунальної власності та зупинках громадського транспорту. Усі матеріали, попри вимогу виборчого законодавства, без вихідних даних.

Норма Виборчого кодексу України забороняє розміщення передвиборчої агітації та політичної реклами на будівлях автостанцій і зупинках громадського транспорту.  Однак, агітаційні листівки кандидата на посаду Полонського міського голови спостерігач "ОПОРИ" виявив на автостанції та зупинках громадського транспорту в місті Полонному. В одних агітках місцевих жителів запрошували на зустріч із кандидатом, в інших, під логотипом партії "Громадянська позиція" і заголовком "Громада для людей", ознайомлювали з цілями, ймовірно, команди кандидата, а також закликали "повернути владу обличчям до людей" та підтримати Олексія Боброва і "Громадянську позицію" на виборах. Вихідних даних, як того вимагає виборче законодавство, на листівках не зазначили, як і не зазначили, що листівки виготовлені на власному обладнанні партії чи кандидата.

В "ОПОРІ" нагадують – відповідно до частини 17 статті 57 Виборчого кодексу України розміщення матеріалів передвиборної агітації заборонене, зокрема, на будівлях автобусних та зупинках громадського транспорту.

Факт розміщення політичної реклами в неналежному місці зафіксувано і в селищі Білогір’ї.

Банер політичної партії "За майбутнє" спостерігач виявив на фасаді районного будинку культури 24 вересня. Однак частина 16 статті 57 Виборчого кодексу України забороняє розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної власності. Вихідних даних на зображенні з логотипом партії не було.

Як пояснила представнику "ОПОРИ" директорка будинку культури Анжела Дзицюк, вказівку розмістити банер на будівлі вона отримала від селищного голови Василя Мельника. До слова, 18 вересня у Білогір’ї відбувся форум партії "За майбутнє". Саме до цієї події реклама політичної сили з’явилася на фасаді будинку. 

Під час форуму, в якому взяли участь лідери партії в Хмельницькій області, презентували команду до місцевої влади. Про це партійці повідомляли на своїй сторінці у Facebook. І, ймовірно, теперішній селищний голова – один із членів цієї команди. На це вказує ще один банер, який спостерігач ОПОРИ зафіксував у селищі. 

"Відповідно до пункту 3 частини 1 статті 22 Виборчого кодексу партія (організація партії), яка висунула кандидатів на відповідних виборах, вважається суб’єктом виборчого процесу. Хмельницький обласний осередок партії "За майбутнє" конференцію з висування кандидатів провів 20 вересня, тож з того часу є суб’єктом виборчого процесу, тож на нього поширюються норми виборчого законодавства", – зазначає координатор спостереження Громадянської мережі "ОПОРА" за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"