Місцеві вибори: На Хмельниччині спостерігачі не потрапили на конференції двох політсил

На Хмельниччині кореспондент видання "Точка ОПОРИ" не зміг потрапити на збори з висунення кандидатів від партій "Громадянська позиція" та "Наш край"

Місцеві вибори: На Хмельниччині спостері…

Про це інформує Depo.Хмельницький з посиланням на ГМ "ОПОРА".

Як зазначено, відповідно до повідомлення на сайті партії "Громадянська позиція" збори Хмельницької обласної партійної організації політичної партії "Громадянська позиція" з метою висунення кандидатів у депутати місцевих рад Хмельниччини мали відбутися о 10 годині 19 вересня в Хмельницькому, за адресою: вул. Свободи, буд. 1а. Акредитація на захід не була передбачена, партійці анонсували вільний вхід. Однак кореспонденту видання "Точка ОПОРА" потрапити на збори не вдалося.

Координатор спостереження ГМ ОПОРА за виборами у Хмельницькій області Андрій Попик, який також прибув на місце проведення зборів, зазначив, що представники партії Костянтин Чернилевський та Олеся Тарасова не відповідали на телефонні дзвінки, а всі двері зазначеної в оголошенні будівлі були замкнені. У свою чергу, Олеся Тарасова згодом заявила, що конференція таки відбулася, як і було заявлено, а представники "ОПОРИ" просто переплутали входи до будівлі. До того ж, за словами представниці партії, коли їй телефонував Андрій Попик, телефон був на беззвучному режимі, а птім вона забула йому перетелефонувати.

А вже 20 вересня Хмельницька обласна організація політичної партії "Наш край" проводила збори з висування кандидатів у Старокостянтинові, в приміщенні ТОВ "Старокостянтинівцукор" , що є приватною територією.  На цю конференцію журналіста "Точки ОПОРИ" не допустили через відсутність акредитації, про яку, втім, не зазначали в повідомленні про захід на сайті партії.

Чоловік, який представився керівником партійного штабу, повідомив що акредитація вже завершилася, акредитовуватися потрібно було через київський офіс. А на зауваження про те, що у повідомленні на партійному сайті не було інформації про акредитацію представників ЗМІ, не зміг нічого відповісти.

В "ОПОРІ "наголосили, що відповідно до пункту 5 частини 1 статті 21 Виборчого кодексу України виборчий процес кожних виборів, передбачених цим Кодексом, здійснюється на засадах публічності і відкритості виборчого процесу, усіх його процедур з урахуванням обмежень, встановлених законом, належного інформування виборців та інших суб'єктів виборчого процесу.

Згідно з частиною 1 статті 11 та частинами 2-3 статті 216 Кодексу громадяни України, які є виборцями, мають право висування кандидатів на виборах, яке реалізується ними через політичні партії (далі - партії) та їхні місцеві організації або шляхом самовисування у порядку, встановленому цим Кодексом. Висування кандидатів у депутати, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови розпочинається за сорок днів до дня голосування та закінчується за тридцять днів до дня голосування, тобто тривало з 15 до 24 вересня 2020 року включно (частини 1–3 статті 216 Кодексу).

Розміщення на офіційному вебсайті місцевої організації партії, а у разі його відсутності – на офіційному вебсайті партії повідомлення про час і місце проведення зборів, конференції місцевої організації партії з метою висування кандидатів у депутати обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, кандидатів на посаду сільських, селищних, міських голів, порядок акредитації на таких зборах, конференції представників засобів масової інформації, визначений його організаторами, відбувається не пізніш як за п’ять днів до дня проведення зборів (конференції). Про це йдеться в частині 3 статті 218 Виборчого кодексу України.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"