Місцеві вибори на Тернопільщині: Портрет потенційного мера

В області ТВК зареєстрували 134 кандидати, які балотуються на посади міських голів

Місцеві вибори на Тернопільщині: Портрет…

ГМ ОПОРА проаналізувала списки кандидатів на посади міських голів територіальних громад області, передає Depo.Тернопіль.

Найбільша кількість кандидатів балотується на посаду Бережанського міського голови – 22 особи. Найкоротші списки кандидатів на посаду міського голови у Хоростківській та Шумській громадах – по три особи. І 10 кандидатів на посаду міського голови Тернопільської громади.

Всього ТВК зареєстрували 134 кандидати, які балотуються на посади міських голів 18 територіальних громад Тернопільської області.

Портрет кандидата на посаду міського голови

Найбільше кандидатів на посади міських голів є самовисуванцями – 42 особи, що становить 31%. У трійці лідерів організацій партій за кількістю кандидатів на посади міських голів є "Слуга народу", яка має 17 кандидатів, "Європейська солідарність" - 14 кандидатів та ВО "Свобода" - 11 кандидатів.

Цілих 93,5% осіб, які виявили бажання стати головою міста, здобули вищу освіту. У двох кандидатів у графі про освіту вказана загальна середня освіта, у трьох – середня спеціальна та ще у трьох – професійна технічна освіта. 83% кандидатів складають чоловіки і 17% - жінки. 68% є безпартійними і 32% являються членами політичних партій.

Серед претендентів є чинні голови міських, сільських, районних рад, а також заступники голів та секретарі рад. Окрім того серед кандидатів зустрічаються голови РДА, начальники відділів, керівники, директори та заступники директорів підприємств, лікарі, юристи, адвокати, підприємці, пенсіонери, а також продавець, вихователь, екскурсовод, комірник тощо. У чотирьох кандидатів на сайті ЦВК відсутні дані про місце праці. У 8% випадків у графі про місце роботи зазначено "тимчасово не працює".

Відповідно до ч.4 та 5 ст.192 Виборчого кодексу України вибори міського голови в громаді, де до 75 тисяч виборців, проводяться за мажоритарною виборчою системою відносної більшості. А в громаді, де виборців 75 тисяч і більше, голову обирають за мажоритарною виборчою системою абсолютної більшості, тобто кандидат повинен набрати більше 50% голосів. У випадку, якщо за підсумками голосування жоден з кандидатів не отримав більше половини голосів виборців, які взяли участь у голосуванні, то відповідна ТВК приймає рішення про проведення повторного голосування.

У Тернопільській громаді близько 179 тисяч виборців, отже міського голову обирають за мажоритарною виборчою системою абсолютної більшості. У всіх решту громадах голосування буде проходити за мажоритарною виборчою системою відносної більшості.

Нагадаємо, до поліцейських області надійшло 51 повідомлення щодо можливих порушень під час виборчої агітації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"