Місток двомовності об'єднав поляків та українців на Хмельниччині

В Хмельницькому відбувся Полонійний День Двомовності
Depo.
16 жовтня 2016 11:34
ФОТО: depo.ua
Місток двомовності об
Місток двомовності об'єднав поляків та українців на Хмельниччині

Полонійний День Двомовності відбувся в Хмельницькому обласному науково-методичного центру культури і мистецтва, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт ДІКЗ Межибіж.

Культурно-просвітницьку програму пдемонстрували слухачі курсів польської мови, які веде доктор Даріуш Маркевич, представник Осередку Розвитку Польської Освіти за Кордоном (ORPEG).

Доктор Маркевич розповів, що зараз за кордонами Польщі працює 100 його колег – викладачів польської мови: в Україні, Росії, Казахстані, де проживають нащадки поляків, яких раяднська репресивна влада прирекла на заслання у 1930-х рр.

У таких країнах як Аргентина і Туреччина працює по одному викладачу-полоністу з програми ORPEG, а у Росії – 6, то в Україні їх працює 46. І це підкреслює давній історичний зв’язок між нашими народами та велику зацікавленість громадян України у пізнанні польської мови та культури.

Місток двомовності об'єднав поляків та українців на Хмельниччині - фото 1

Дивовижною історією одного року життя у Меджибожі національного георя Польщі та США Тадеуша Костюшка поділилися науковці заповідника “Межибіж” з учасниками зустрічі.

Польською та українською звучали виступи співаків та читців, міжнаціональною мовою музики звучали твори українських і польських композиторів.

Місток двомовності об'єднав поляків та українців на Хмельниччині - фото 2

Своєю майстерністю ділилися з слухачами Євгенія Белова-Богдан, Олександр Кошовий, Віталій Самолюк і багато інших. Справіжнім дивом вечора були польські пісні у майстерному виконанні Валентини Масловської – лауреатки вокальних конкурсів, студентки Університету Марії Склодовської-Кюрі в Любліні. Співав для українсько-польської спільноти народний аматорський ансамбль “Розмарин”.

Організаторами щорічного проведення Полонійного Дня Двомовності є Польсько-Український центр при Хмельницькому Національному університеті, обласний відділ Товариства вчителів полоністів України, Хмельницький обласний осередок Спілки поляків України, Культурно-освітній центр імені Юліуша Словацького Польської громади міста Хмельницького.

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт