Меджибожем мандрував "чорний археолог"

На території фортеці оживили легенду
Depo.
16 серпня 2016 08:15
ФОТО: depo.ua
Меджибожем мандрував "чорний археолог"
Меджибожем мандрував "чорний археолог"

"Легендою про Чорного Археолога” в Державному історико-краєзнавчому заповіднику “Межибіж” навчали дітей та дорослих, повідомляє Depo.Хмельницький.

Так на території фортеці відзначили День археолога.

Меджибожем мандрував "чорний археолог" - фото 1

"Легенду про Чорного Археолога” показали для юних та дорослих відвідувачів працівники Державного історико-архітектурного заповідника “Межибіж".

У ігровій, але водночас повчальній формі науковці розповіли і показали, яку шкоду несе так звана “чорна археологія” історико-культурній спадщині, як заради грошей знищуються безцінні знання про давнину – і які наслідки очікують на тих, хто займається цими недостойними справами.

Меджибожем мандрував "чорний археолог" - фото 2

Після того, як “легендарний Чорний Археолог” отримав по заслузі, діти та дорослі під керівництвом справжнього археолога – старшого наукового співробітника Віктора Вєтрова навчалися правилам поводження з археологічними знахідками та діям у випадках, коли раптом довелося стати свідками шкідливої діяльності “чорних”. А наприкінці навіть отримали змогу власноруч за допомогою археологічних знарядь знайти та “розкопати” для себе заздалегідь приготовані сувеніри на згадку про День археолога у Меджибізькій фортеці.

Меджибожем мандрував "чорний археолог" - фото 3

До теми “чорної археології” науковці ДІКЗ “Межибіж” звернулися не випадково. Адже і українські, і закордонні фахівці відзначають надзвичайне поширення цього руйнівного явища в Україні. Колеги з країн Євросоюзу, – Литви та Польщі, – зазначають, що й там існують факти незаконного здобуття та обігу культурних цінностей. Однак, при тому відзначають принципову різницю: обов’язковість закону для кожного та невідворотність покарання, чого досі нема в Україні.

Меджибожем мандрував "чорний археолог" - фото 4

Навчальними програмами, зокрема тими, що пов’язані з археологією, працівники ДІКЗ “Межибіж” хочуть з юних років сформувати у нового покоління українців пошану до минулого, цікавість до наук та менталітет членів європейського суспільства.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та