Меджибізька фортеця з'явилася одразу на двох монетах

Національний банк ввів в обіг пам'ятні монети з нейзильберу і срібла номіналами 5 і 10 гривень із зображенням однієї з найстаріших фортифікаційних споруд ХІІ століття

Меджибізька фортеця з'явилася одраз…

27 листопада 2018 року Національний банк, продовжуючи серію "Пам'ятки архітектури України", ввів в обіг пам'ятні монети з нейзильберу і срібла номіналами 5 і 10 гривень "Меджибізька фортеця", повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією музею грошей НБУ.

"Пам'ятні монети присвячені одній із найстаріших фортифікаційних споруд ХІІ століття, зведеній у мальовничому куточку Хмельниччини, на мисі, утвореному річками Південний Буг і Бужок, - Меджибізькому замку-фортеці," - кажуть музейники.

На аверсі монет розміщено щит із зображенням вежі, по обидва боки якого зображено карту місцевості із написами річок. Через розташування фортеці між двома водними артеріями, найменування яких походять від слова "Бог", і виникла назва "Межибіж", тобто "між Богами".

Під композицією аверсу розташована стрічка з написом "Український щит Європи". На тлі абрису зубців фортеці викарбовано номінал монет.

На реверсі монет зображено могутню Меджибізьку фортецю із висоти пташиного польоту, а вгорі - напис "Меджибізька фортеця ХII-XVI ст".

П'ятигривенників випустили 40 тисяч, а от 10-гривенників - лише три тисячі.

Нагадаємо, торік з нагоди 80-річчя створення Хмельницької області Нацбанк випустив п'ятигривенник, на якому зображена церква святого Миколая з Меджибізької фортеці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme