Майже шість млн грн просить стягнути з Росії вдова АТОвця з Хмельниччини

Глава сімейства підірвався на міні в Ясинуваському районі Донецької області

До суду надійшов черговий позов до Російської Федерації про стягнення моральної шкоди в розмірі 180 000 євро, повідомила Depo.Хмельницький прес-секретар Хмельницького міськрайонного суду Алла Плінська.

Звернулась вдова загиблого військовослужбовця в своїх інтересах та інтересах двох малолітніх дітей. На обгрунтування вимог позивачка зазначила, що чоловік в червні 2015 року виконуючи бойове завдання під час розвідки місцевості поблизу с. Опине Ясинуватського району Донецької області натрапив на мінне поле та підірвався. Військовий отримав травми несумісні із життям.

Рішенням Хмельницького міськрайонного суду за квітень 2017 року встановлено факт загибелі чоловіка позивачки при виконанні обов'язку військової служби із захисту Батьківщини в с. Опитне Ясинуватського району Донецької області внаслідок збройної агресії Росії проти України.

Хмельничанка вказує, що є загальновідомим факт військової агресії Росії проти України, в результаті чого загинув її чоловік, тож саме Росія повинна нести відповідальність за військові дії, в результати якої гинуть українці, і саме з цієї країни слід стягнути моральну шкоду на її користь, завдану загибеллю чоловіка та батька. Позивачка вказує, що втратила сенс життя через загибель чоловіка та віру в майбутнє.

Визначаючи розмір спричиненої їй моральної шкоди, жінка керувалась практикою Європейського суду з прав людини з аналогічних питань.

Нагадаємо, нещодавно й вдова прикордонника з Хмельниччини через суд зібралася стягнути 60 тис. євро з Росії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Мітки: #суд