Машини-"вбивці", або Чого не варто ні в якому разі залишати в авто у спеку

Сам по собі автомобіль спеки не надто боїться. Але це аж ніяк не стосується речей, залишених у ньому

Тетяна Чорна
Журналіст регіональної редакції Depo.Хмельницький
Машини-"вбивці", або Чого не варто ні в…

Температура в салоні залишеної на сонці автівки у літню днину може сягати височезних позначок. Висока температура в салоні впливає не лише на залишені в ньому речі, а й знижує працездатність водія. Тож Depo.Хмельницький зібрав підбірку корисних порад стосовно речей, які не бажано, а подекуди й небезпечно залишати в авто у спеку.

Вода в пластиковій тарі

Пластик розігрітої до +60 – +70° С пляшки може виділяти в напій шкідливі речовини.  До того ж, якщо пляшка вже була відкрита, у ній можуть виявитися шкідливі бактерії, які за високої температури зроблять продукт небезпечним для людини. 

Для виробництва деяких пластикових упаковок, використовується бісфенол-А. Коли пластик буде піддаватися впливу високої температури, канцерогени можуть проникати в продукти харчування (в даному випадку у воду). Доведено, що BPA порушує гормональний баланс.

Слід також мати на увазі, що банки або пляшки можуть вибухнути під впливом тепла. Особливо, коли їх зміст включає в себе газ. Звичайна пляшка з водою теж може призвести до пожежі – це відбувається, коли сонячні промені проникають через неї, фокусуючись в одному місці – так само, як лінза.

Мінералка, квас

Газована вода чи напої бродіння при підігріванні стають ще більш активними, тиск в пляшці піднімається настільки, що напій часом розриває жерстяні банки. Ще небезпечніша картина зі скляними пляшками, навіть закритими фабричними корками.

Ліки

Фармакологи рекомендують зберігати всі ліки при температурі до +25° С, а багато з них і в холодильнику. У що перетворюються гарненько "просмажені" ліки, годі й казати. До цієї ж групи ризику належить і різного роду косметика: пляжна, декоративна, лікувальна.

Продукти

Мало які продукти без наслідків переносять зберігання при температурі вище півсотні градусів – навіть хліб може покритись цвіллю або особливим видом грибка. Тому влітку краще возити бутерброди в термосумці або сумці-холодильнику.

Вироби з пластику

Навіть банківські картки або SIM-карти мобільних телефонів на спеці можуть втратити працездатність. Це ж стосується і корпусів недорогих електронних девайсів (навігаторів, планшетів, ноутбуків), пластикових присосок, що кріплять кронштейни обладнання до лобового скла.

До слова, автомбіль під чохлом – не завжди ідеальний варіант. Важливо, щоб тент був з "дихаючої" тканини.

Запальнички, електроніка та металеві предмети

Написи на запальничках свідчать, що їх не можна піддавати впливу високих температур і надовго залишати на сонці. Причина – ймовірний вибух під впливом високих температур. Численні неприємні наслідки такої події: друзки пластика по усьому салону, пропалені місця на сидіннях і подряпане скло. До масштабної пожежі при недотриманні умов зберігання запальничок також недалеко.

В попередньо розігрітій машині ніколи не повинне залишатися електронне обладнання. Висока температура може пошкодити їх дрібні елементи. Також металеві предмети можуть нагрітися і сильно нас обпалити. Літієва батарея в планшеті і телефоні може спучитися і навіть вибухнути. А в ноутбуці акумулятор крупніше, що при перегріванні загрожує більш серйозними наслідками.

Спреї та аерозолі

Лак для волосся, дезодорант, засіб для відлякування комарів, монтажна піна й інші аерозолі не повинні зберігатися в машині. Балончики знаходяться під тиском та через надмірно низькі або високі температури ризикують вибухнути. Збиток можна нанести і салону автомобіля, і своєму здоров'ю.

Окрім того, косметика змінює свої властивості під впливом тепла і можуть стати токсичними, тому не повинні перебувати в машині під час спеки. Те саме стосується й ліків.

Сонячні окуляри

Скельця окулярів фокусують сонячні промені в одній точці. Тому не слід залишати їх на сидінні або панелі керування. У спекотний день зростає ризик загоряння. Якщо не хочеться брати окуляри з собою, краще прибрати їх в окулярник або в бардачок.

Як у спекотну погоду врятуватися від перегріву в автомобілі

Перед початком руху слід відкрити всі вікна, а ще краще – двері; щоб охолодити розпечений на сонці автомобіль, краще увімкнути режим рециркуляції. Аби не захворіти, доцільно спрямувати потоки повітря в область плечей і/або скла – оптимальна температура в авто – 22–25°С тепла. Для комфортного самопочуття за кермом і не тільки в спеку краще пити близько 3 л води в день; бажано носити вільний одяг з натуральних тканин; не варто одразу хапатися за кермо, сідаючи в салон. Слід почекати, щоб він охолов, особливо, якщо він має шкіряне оздоблення. Не варто і одразу "стрибати" у шкіряні сидіння – під сонцем вони можуть нагрітися так, що можна дістати опік. Особливо, якщо сідати в шортах або спідниці.

Експлуатація автомобіля в спеку небажана, тому в далеку дорогу краще вирушати вранці або ввечері; у жодному разі не можна залишати в машині дитину і домашніх вихованців, вирушаючи за покупками або куди-небудь ще.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme