ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Марина Порошенко ініціювала створення 26 інклюзивно-ресурсних центрів на Хмельниччині (ФОТО)

Дружина Президента України відвідала Хмельницьку область із робочою поїздкою

Depo.
13 лютого 2018 15:12
ФОТО: depo.ua

У рамках візиту в область 13 лютого Марина Порошенко провела зустріч із представниками місцевого самоврядування та ініціювала старт створення 26 інклюзивно-ресурсних центрів у регіоні на рівні тергромад, передає Depo.Хмельницький.

Мережа ІРЦ має запрацювати вже з 1 вересня.

За словами Марини Порошенко, розвиток системи рівних можливостей в освітньому процесі - це ще один із етапів реалізації реформи інклюзивної освіти.

"Сьогодні саме від голів райдержадміністрацій та об'єднаних територіальних громад залежить, наскільки ефективно і своєчасно ми зможемо створити дієву мережу ІРЦ. А для цього Благодійний Фонд Порошенко розробив і передає типові проекти інклюзивно-ресурсних центрів, які допоможуть у стислі терміни відкрити такі заклади," - підкреслила дружина президента.

Відбулося й підписання Меморандуму про співпрацю між головою Хмельницької облдержадміністрації Олександром Корнійчуком та керівниками органів місцевого самоврядування, у яких планується створення таких центрів.

Попереду ще - проведення конкурсів на відбір фахівців та оснащення ІРЦ необхідним обладнанням.

Також Марина Порошенко відвідала одну із Медіатек регіону, яка розташована у Кам'янець-Подільському навчально-виховному комплексі №3 і побудована в рамках проекту Благодійного Фонду Порошенка "Інклюзивна освіта - рівень свідомості нації", до якого Хмельниччина долучилася у квітні 2017 року. У закладі діє 11 класів з інклюзивним навчанням, у яких навчається 19 учнів із особливими освітніми потребами. У школі створено окремі приміщення для корекційно-розвиткових занять з психологом, дефектологом та логопедом, відкрито сенсорно-розвивальну кімнату для емоційного розвантаження учнів.

Довідка. Загальна кількість дітей з особливими освітніми потребами в Хмельницькій області становить 28 735. У регіоні функціонує 85 інклюзивних шкіл, у яких навчається 386 учнів, 75 дітей навчаються у дошкільних групах. Але інклюзивною освітою охоплено лише 1,5% "особливих" дітей.

На час приєднання Хмельниччини до проекту Благодійного Фонду Порошенка шкіл з інклюзивною формою навчання в області було 58.

Нагадаємо, перебуваючи торік у квітні в області дружина президента передала голові Хмельницької ОДА дизайн-проект сучасної медіатеки для шкіл з інклюзивною освітою в області.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Приєднуйтеся до нашої групи у Facebook