Малярійний комар змінює запах жертви, щоб знайти її знову

Малярійні комарі, кусаючи жертву, змінюють її запах, щоб забезпечити собі потомство
Depo.
11 вересня 2016 18:10
ФОТО: depo.ua
Малярійний комар змінює запах жертви, щоб знайти її знову
Малярійний комар змінює запах жертви, щоб знайти її знову

До такого висновку прийшли дослідники, коли провели серію експериментів на мишах, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Рercare".

Особливо "привабливим" запах ставав тоді, коли малярійні паразіти дозрівали.

Для закінчення циклу відтворення їм необхідний ще один контакт з малярійним комаром. Ось на цей запах комарі і прилітають. Цей специфічний аромат присутній навіть тоді, коли, як здавалося, у мишей не було ніяких симптомів захворювання.

Швейцарські та американські вчені впродовж 45 днів вивчали запах здорових і інфікованих мишей, і прийшли до висновку, що паразити не повністю змінюють природний запах здорової особи, а виробляють деякі леткі сполуки, особливо привертають малярійних комарів у потрібний момент.

Малярійні паразити мають складний життєвий цикл, що складається з декількох етапів, і один з них - це жити і розвиватися в тілі людини або тварини, то виявлення зараженого індивіда на ранніх стадіях допоможе швидше вилікуватися від цього захворювання.

Це особливо актуально для тих країн, де є малярійні комарі, тому що заражені люди, не проявляючи симптоматику, вже несуть небезпеку для здорових людей. Вчені намагаються розібратися, чи відбувається те ж саме з людиною при зараженні його малярійним комаром.

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький