У Хмельницькому на сміттєзвалищі гарують десятки циган, там і живуть

Майже 50 ромів живе у містечку під горою сміттезвалища
Depo.
7 листопада 2016 14:32
ФОТО: depo.ua
У Хмельницькому на сміттєзвалищі гарують десятки циган, там і живуть
У Хмельницькому на сміттєзвалищі гарують десятки циган, там і живуть

Поблизу сміттєзвалища вже багато років живуть мадярські цигани, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Марічка NEWS" .

Загалом їх тут не менше півсотні. Вони приїзджають сюди "на заробітки". Довго циганські сім’ї тут не затримуються, проте відбувається своєрідна ротація - одні змінюють інших.

Робочий день у заробітчан починається о третій ранку, коли на міське звалище привозять сміття. Всі дорослі йдуть на "свіженьке" для сортування. Так працюють до смеркання. Поки батки працюють - діти знаходять свої розваги: хлопці в основному грають у футбол, а дівчата слухають музику.

Чоловіки відповідають за охорону та забезпечення своєї родини, за жінками - кухня та діти. Коли малеча стає більш самостійною, жінки починають працювати з чоловіками.

Живуть кочівники у крихітних "будиночках" зроблених з підручних матеріалів. В середині "комфорт" - кімнатка вистелена килимами, а збоку пічка-буржуйка – джерело тепла і місце приготування їжі.

У Хмельницькому на сміттєзвалищі гарують десятки циган, там і живуть - фото 1

Серед ромів майже ніхто не вміє ні читати, ні писати. Елементарні навички грамотності відсутні, але ті, хто все ж вміє читати вчився не за букварем. Першою книгою є Біблія. Головні свята ромів – церковні.

У Хмельницькому на сміттєзвалищі гарують десятки циган, там і живуть - фото 2

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та