Лутковська оприлюднила жахіття Хмельницької облпсихлікарні

Перевірка медзакладу, де постійно перебувають психічно хворі люди, показала жахливий стан речей
Лутковська оприлюднила жахіття Хмельницької облпсихлікарні
Лутковська оприлюднила жахіття Хмельницької облпсихлікарні

Перевірка, що нещодавно відбулася в Хмельницький обласній психіатричній лікарні №2, наочно продемонструвала, як наша держава ставиться до неповносправних громадян, передає Depo.Хмельницький.

Усі жахіття, що довелося побачити інспекторам, оприлюднила на своїй сторінці у Фейсбуці Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Валерія Лутковська.

Перевірку здійснили регіональні координатори взаємодії з громадськістю Уповноваженого у Хмельницькій та Тернопільській областях Ольга Осередчук та Володимир Шевченко.

Як повідомляє Лутковська, в ході спілкування пацієнти лікарні не виказували агресії чи незадоволення, не скаржилися на умови чи харчування. Однак, перевірячим кинувся в очі неохайний вигляд хворих: необрізані нігті, довге волосся. У деяких пацієнтів немає сезонного взуття, і вони ходили босоніж. У них відсутні не тільки особисті речі, а й необхідні засоби гігієни, лише у деяких був туалетний папір.

Лутковська оприлюднила жахіття Хмельницької облпсихлікарні - фото 1

Лутковська оприлюднила жахіття Хмельницької облпсихлікарні - фото 2

У чоловічому відділенні майже на всіх вікнах вмонтовані решітки. У деяких палатах немає штучного освітлення. Приліжкових тумбочок немає. Ліжка зіпсовані, а подекуди й зовсім зламані. Постільна білизна на ліжках зношена або взагалі відсутня, матраци старі.

Лутковська оприлюднила жахіття Хмельницької облпсихлікарні - фото 3

Лутковська оприлюднила жахіття Хмельницької облпсихлікарні - фото 4

Лутковська оприлюднила жахіття Хмельницької облпсихлікарні - фото 5

Прогулянкові майданчики для пацієнтів вказаної лікарні обмежені невеличким двориком. У закладі відсутні умови для реабілітації та відпочинку.

Результати перевірки і відповідні акти буде складено і направлено до МОЗ та Хмельницької ОДА.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький