Лабазюк відкрито виступив проти Гереги

І звинувачує латифундиста в знищенні слабших
Depo.
15 серпня 2016 23:35
ФОТО: depo.ua
Лабазюк відкрито виступив проти Гереги
Лабазюк відкрито виступив проти Гереги

Нардеп з Хмельниччини Сергій Лабазюк закидає своєму колезі по ВР і бізнесу Олександру Герезі руйнування українського фермерства, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на AgroPolit.

Лабазюк однозначно говорить про те, що Герега на Хмельниччині "поламав" чимало дрібних і середніх сільськогосподарських підприємств і фермерств. Бо ті не мають доступу до кредитів та дешевших матеріально-технічних засобів, як олігарх.

"Він відкрито нічого не каже, але погано робить усім аграріям в області. Якщо він дійсно хоче інвестувати у агросектор – всі будуть тільки плескати йому в долоні. Але інвестувати – це не тотожно поняттю "ламати" чи "задушити" слабшого," — зазначає він.

І, як приклад, додає, що фермер об’єктивно не може давати 10% орендної плати від нормативно-грошової оцінки й 5 тис. грн за підписання договору оренди. А саме такі суми щедро роздає Герега.

"На мій погляд, 5 тисяч гривень за підписання договору оренди – це чиста корупція, і ще те питання, звідки ці гроші беруться. Щодо 10% орендної плати, давайте проведемо одну паралель: Герега придбав у Вінницькій області велике аграрне підприємство з 40 тисяч гектарів і платить там 4%, а за 100 км у напрямку Хмельницької області, де у нього 3 тисячі гектарів, – 10%. У чому різниця? Адже на 3 тисяч гектарів 10% орендної плати – не гроші, інша справа на 40 тис. га – це мільйони тисяч гривень," - підсумовує Сергій Лабазюк.

Єдиний плюс в діях Гереги, за словами того ж Лабазюка, - в області на боротьбу з латифундистом об’єдналися аграрії всіх рівнів.