Краєзнавці Хмельницького краєзнавчого музею представили подільський півгрошик

Монета, яку тривалий час вважали видумкою, все ж виявилася реальністю

Краєзнавці Хмельницького краєзнавчого му…

В обласному краєзнавчому музею поповнилися фонди цінними музейними предметами: монетою подільський півгрошик (ХІV ст.) та корчагою Трипільської культури (IV тис. до н.е.), передає Depo.Хмельницький за інформацією краєзнавців

Поді́льський півгрошик - монета Подільського князівства ХІV ст., яка карбувалась за часів правління князів Костянтина та Федора Коріятовичів. За пробою металу та якістю карбування він не поступався монетам сусідів Поділля: Польщі, Литви, Молдови та Угорщини. Практично до останніх років він залишався однією із найзагадковіших монет нашого середньовіччя.

"Справа в тому, що у актах великого князя Литовського Вітовта "подільський півгрошик" згадується неодноразово, проте ані у складі численних скарбів, ані серед поодиноких знахідок впевнено визначити саме цю монету до останнього часу ніхто не зміг. Лише нещодавня випадкова знахідка невідомої за легендою невеликої срібної монети неподалік Дунаєвець дозволила ствердити, що "подільський півгрошик" – не казка, а цілком реальна річ", - кажуть музейники.

Дарунок отримали від друга музею Сергія Добжанського, який зумів організувати цілу акцію по збору коштів для купівлі півгрошика не лише серед мешканців області та обласного центру, а й усієї України.

В музеї діє проект "Експонат місяця", і саме подарований подільський півгрошик буде презентований для відвідувачів в липня. 

Нагадаємо, найдавнішому експонату, який знайшли під час будівництва обходу Дунаєвець, сім тисяч років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme