"Коронавірусний" карантин на Хмельниччині: Що це означає

Як житимуть краяни впродовж наступних "карантинних" три тижні з'ясував Depo.Хмельницький

"Коронавірусний" карантин на Хмельниччин…
Фото Delo.ua

11 березня Кабмін ухвалив рішення щодо введення "коронавірусного" карантину по всій Україні з 12 березня до 3 квітня, передає Depo.Хмельницький.

Карантин передбачає:
- закриття навчальних закладів;
- заборону масових зібрань понад 200 осіб. Це стосується і спортивних заходів (які можуть без глядачів відбуватися), і культурних заходів;
- закриття авіасполучення з деякими країнами. 

Також буде закрита більша частина кортрольно-пропусних пунктів на кордонах. З 219 лишиться 49. І тим часом, з полиць хмельницьких магазинів щезають продукти.

В області місцева влада потрохи зупиняє навчальний процес. У Хмельницькому вже оголосили карантин. Кам'янецьким дітям з понеділка обіцяли весняні канікули, але згодом теж оголосили карантин. Натомість у Славуті та Нетішині мери заявили, що ситуація спокійна і всі працюють в штатному режимі, незважаючи на те що в МОН заборонили учням і студентам відвідувати навчальні заклади з 12 березня.

На Хмельниччині ще з березня запрацював Регіональний план протиепідемічних заходів. Обладнали окремо чотири бригади "швидкої" на випадки транспортування інфікованих, чи хворих з підозрою на коронавірус. Госпітальною базою для надання медичної допомоги особам, які відповідають визначенню випадку COVID-19, визначено КП "Хмельницька інфекційна лікарня". Лікарня розрахована на 150 інфекційних ліжок, має 16 боксів та реанімацію. Також лікарня оснащена усім необхідним обладнанням і засобами захисту для надання допомоги таким пацієнтам. 

З держрезерву для підсилення інфекційних відділень та лікарень Хмельницька область додатково отримає 35 пульсоксиметрів, 31 дихальний ручний апарат, 35 інфузійних насосів, 285 тис. масок медичних, апарати штучної вентиляції легень (2 одиниці) та кисневі концентратори.

За інформацією заступника директора департаменту охорони здоров'я ОДА Тетяни Косовської, лікувальні заклади області готові до реагування на поодинокі випадки коронавірусної інфекції: медики можуть розгорнути майже 600 ліжкомісць. У разі потреби за рахунок перепрофілювання окремих відділень цю кількість можна збільшити ще на 300 місць.

Щодо засобів захисту та наявних в області резервів,  в.о. директора ДУ "Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України" Олег Балашов доповів, що Центром уже витрачено 200 тис. гривень, ще 300 тис. грн зарезервовано на випадок погіршення санепідситуації.

Наприкінці зими до Хмельницької інфекційної лікарні був госпіталізований хворий із діагнозом пневмонія, який 22 лютого повернувся з Греції. Згодом діагноз не підтвердився. Лабораторні дослідження у вірусологічній референс-лабораторії показали негативні результати.

Обласна влада на ранок 12 березня скликає журналістів, де обіцяє розповісти про ситуацію в області і, певне, розвіяти паніку.

І, про всяк випадок, ще раз нагадаємо симптоми захворювання. У людини, інфікованої 2019-nCoV, розвивається респіраторне захворювання різної тяжкості із такими характерними ознаками: гарячка; кашель; задишка (ускладнене дихання).

Симптоми можуть проявитися через 2–14 днів після зараження новим коронавірусом. У багатьох пацієнтів 2019-nCoV спричиняє запалення обох легень.

Щоб запобігти захворюванню, треба дотримуватися класичних противірусних заходів:

– обмежити контакти з іншими людьми;

– при перших проявах захворювання, негайно звернутися за меддопомогою;

– дезинфікувати поверхні, яких торкалася інфікована людина.

Нагадаємо, станом на ранок 11 березня від коронавірусу COVID-19, який з'явився в Китаї, вже загинуло 4292 людини у всьому світі, а вчора жертв було 4009. А3 березня в Україні зафіксовано перший випадок коронавірусу. Його виявили у чоловіка, який приїхав у Чернівецьку область на автомобілі з Румунії, куди він прилетів з Італії. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme