"Конкретну" справу щодо хабара депутата Хмельницької облради направили до суду першої інстанції

Рішення прийняла колегія суддів Апеляційного суду Хмельницької області 

Апеляція відправила обвинувальний акт щодо депутата облради Миколи Харкавого до суду першої інстанції, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на НГП.

Сьогодні колегія суддів Апеляційного суду Хмельницької області скасувала ухвалу Хмельницького міськрайонного суду щодо повернення прокурору САП обвинувального акту через невідповідність вимогам КПК України.

Відповідну резолютивну частину судового рішення оголосив головуючий суддя. Під час розгляду апеляційної скарги прокурор Ігор Щур заявив, що ані обвинувачений Харкавий, ані його захисники до цього не висловлювали зауважень органам досудового розслідування щодо неповноти або суперечливості складення обвинувального акту.

На думку антикорупційного прокурора, оцінка доказів у кримінальному провадженні здійснюється не на підготовчому засіданні, а в процесі самого розгляду. Натомість місцевий суд "зробив глибокі висновки про невідповідність тверджень обвинувального акту фактичним обставинам кримінального провадження", - вважає державний обвинувач.

Депутат Харкавий, як і в суді першої інстанції, наполягав, що правоохоронці не дотрималася презумції невинуватості. Він також просив пояснити, у чому конкретно він обвинувачується.

Захисник Олександр Плахотнюк, зацитувавши частину акту обвинувачення (аркуш 10), висловив думку: "З формулювання випливає, що Харкавий шляхом переконання просив гроші у Козлової, щоб Фрідман, Гладуняк (депутати облради) і Загородний (голова ради ) не перешкоджали її діяльності, і всі троє сприяли призначенню на посаду директора. Поясність, як мені захищатися від такого формулювання обвинувачення?" - запитав адвокат.

Адковат потерпілої Козлової зауважив, що в обвинувальному акті прокурор не зазначив, що мав місце факт змови між Харкавим та головою ради і згаданими двома депутатами. Однак це буде досліджуватися під час судового розгляду. При цьому захисник звернув увагу, що усі дії Харкавого щодо Козлової, лягли в основу обвинувального акту.

Після оголошення повного тексту ухвали Апеляційного суду Хмельницької області обвинувальний акт у справі депутата Харкавого має надійти на повторний розгляд суддівської колегії Хмельницького міськрайонного суду.

Нагадаємо, наприкінці серпня до Апеляційного суду Хмельницької області надійшла апеляційна скарга прокурора Спеціалізованої антикорупційної прокуратури на ухвалу про повернення обвинувального акта щодо депутата Хмельницької обласної ради Миколи Харкавого.

30 липня 2018 року Хмельницький міськрайонний суд повернув обвинувальний акт прокурору на тій підставі, що документ не відповідає вимогам Кримінального процесуального кодексу.

Як зазначено в ухвалі, "фактичні обставини правопорушення та формулювання обвинувачення є не конкретними, не містить чітко сформульованого обвинувачення, чим порушено конституційних принципів права обвинуваченого на захист та справедливий судовий розгляд, а також позбавляє суд можливості належним чином встановити істину в кримінальному провадженні, роз'яснити обвинуваченому суть обвинувачення".

В обвинувальному акті депутату інкримінують закінчений замах на шахрайство (ч.2 ст. 15 ч. 4 ст. 190 Кримінального кодексу) і підбурювання до закінченого замаху на надання неправомірної вигоди службовій особі, яка займає особливо відповідальне становище за вчинення та не вчинення службовою особою в інтересах того, хто дає таку вигоду, будь-якої дії з використанням наданої влади та службового становища (ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 15 ч. 4 ст. 369 Кримінального кодексу).

А передісторія була такою: на початку липня суд відклав засідання через неявку адвоката.

Апеляційний суд Хмельницького області передав матеріали справи до Хмельницького міськрайонного суду всередині квітня.

Справу мав розглядати Городоцький районний суд ще на початку квітня. Однак суддя захворіла, тому голова райсуду змушений звернутися до апеляційної інстанції з поданням про зміну підсудності.

Раніше ж система двічі намагалася здійснити автоматизований розподіл цієї справи у Городоцькому райсуді, проте безуспішно.

Перед тим кам'янецькі судді, де спершу перебувала справа, на першому ж засіданні дружно взяли самовідвід.

А Верховний Суд України залишив без задоволення клопотання захисника Плахотнюка щодо направлення кримінального провадження щодо депутата Хмельницької обласної ради Миколи Харкавого з Кам'янець-Подільського міськрайонного суду до Апеляційного суду Тернопільської області.

Попався ж він на хабарі в 50 тисяч доларів США, які він отримав від директора спеціалізованої школи-інтернат І-ІІІ ступенів "Славутинка", в якої закінчувався контракт.

Справою займалися детективи Національного антикорупційного бюро України спільно з працівниками Департаменту захисту економіки Національної поліції України.

Кошти були вилучені в одному з номерів готелю дружини обранця. Тоді суд арештував Харкавого, приначивши альтернативу внесення грошової застави на суму 505,2 тис. грн. Депутат кошти вніс і вийшов на волю.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook