UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Хмельницький - Тернопіль: ТОП-5 цікавих фактів про автотрасу М-12

Волочиські краєзнавці поширили в Інтернеті пізнавальну інформацію про дорогу

Хмельницький - Тернопіль: ТОП-5 цікавих…

Про це повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на допис Андрія Мейхера в соцмережах.

Краєзнавець вирішив зібрати декілька цікавинок про дорогу від Тернополя до Хмельницького, яка маркується сьогодні як М-12, Е-50.

Дорога в Європу

Дорога в напрямку на захід прямує у Волочиськ, де з 1795 року пролягав кордон між Австро-Угорщиною і Російською імперією. Кордон проіснував до 1939 року, коли СРСР анексував землі Польщі. В результаті державний кордон став лиш кордоном областей, який є на сьогодні.

Найвища Хмельницької області

Дорога до Волочиська дуже звивиста і має забагато поворотів. Але мало хто замислювався, чому так. Все пов'язано з тим, що вона пролягла вершиною Верхньобузької височини. Починаючи з смт Війтівці дорога набирає висоту у 350 метрів над рівнем моря, а на відрізку Бокиївка - Хоминці перетинає висоту у 360 метрів декілька разів. Загалом же на цьому відрізку дорога рідко спускається нижче 340 метрів. Лише у Хмельницькому вона опускається до рівня 310 -300 метрів.

Дорога з перевалом

Виявляється, дорога в Тернопільській області має ще цікавіший факт, пов'язаний з перетином Товтрової гряди. У Тернопільській області є умовно дві ділянки, де дорога підноситься на висоту у 400 метрів. Перша - поблизу Збаража на відрізку Івашківці - Ліски. А інший це - на Чумацькому Таборі між селами Кам'янки - Романове село. Раніше дана місцина називалась Біла Корчма, і висота цього перевалу рівно 400 метрів. А поблизу Збаража, поруч з дорогою, є одна з найвищих вершин Тернопільської області з висотою у 433 м з назвою Чорний Ліс.

Дорога Гітлера

У роки Другої сітової війни Адольф Гітлер неодноразово їздив у свою ставку Вервольф поблизу Вінниці. 15 травня 1942 року він і його наближені розташувалися в готелі "Дойчлянд" в Тернополі – так нацисти перейменували довоєнний готель "Полонія", що діяв від грудня 1930 року. А згодом продовжували рух сучасною дорогою М-12 Е-50 в сторону Волочиська.

Ремонтували під багнетами

У часи тієї ж війни цей шлях відігравав надстратегічне значення для Вермахту. Тому було швидко організовано ремонт дороги військовополоненими, євреями і місцевим населенням. Основний рух і логістика пролягала по цьому відрізку дороги. У Товтрах працювали євреї з гетто, а саме - у кар'єрі Галущинці видобували щебінь. З липня до осені вся дорога була повністю відремонтована. А вже через рік розстріляли єврейське населення з гетто. Дорога використовувалась протягом всього періоду окупації.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme