У "сміттєвому" двобої зійшлися хмельницькі обласні і міські очільники
В обладміністрації на нараді губернатор розкритикував мера за бездіяльність та імітацію роботи стосовно хмельницького сміттєзвалища
- Хмельницький
-
6 липня 2017 10:06

Невирішене роками "сміттєве" питання стало каменем спотикання на нараді у Хмельницькій ОДА, передає Depo.Хмельницький з посиланням на НГП.
Обласна влада, екологи та МНС-ники розкритикували міську владу за бездіяльність та невирішення питання сміттєзвалища.
За словами головного еколога області Сергія Вавринчука, хмельницький полігон побутових відходів використовується вже четвертий рік без бідь-яких дозволів. Крім того, сміттєзвалище не має системи збору та знешкодженням фільтрату, системи захисту грунтових вод; не здійснюються організаційні, науково-технічні, технологічні заходи для максимальної утилізації фільтрату, як відходу; відсутні локальні мережі спостережних свердловин для контролю за якісним станом підземних вод; реконструкція діючого полігону з розширенням його території здійснюється за відсутності матеріалів оцінки впливу на навколишнє природне середовище, висновку державної екологічної експертизи, проекту реконструкції.
Очільник держслужби з надзвичайних ситуацій Едуард Братко наголосив, що хмельницьке сміттєзвалище є постійно діючою бомбою уповільненої дії, оскільки висота його більш як на десяток метрів переважає над сумнозвісним Грибовицьким полігоном.
А заступник губернатора Кальніченко й поготів - звинуватив хмельницьких міських владців у бездіяльності й імітації роботи щодо пошуку земель під сміттєпереробний завод.
Після розгромної наради десант із посадовців та керівників комунальних підприємств вирушив на власне полігон побутових відходів, де голова ОДА Корнійчук констатував, що роботи із сортування завезеного сміття здійснюють місцеві роми, що живуть на звалищі, а не приватні підприємці, про яких на нараді говорили представники "Спецкомунтрансу".
Нагадаємо, на Хмельниччині проблема сміттєпереробки перманентно притаманна практично всім містам і містечкам. Полігони твердих побутових відходів є не кругом і ті, здебільшого переповнені, як і банальні сміттєзвалища.
Роками, а то й десятиліттями місцева влада веде переговори з потенційними інвесторами, здебільшого зарубіжними, щодо споруджень заводів різних типів для переробки чи утилізації побутових відходів, та намарно. Далі декларування намірів - не пішли.
У Хмельницькому намагалися запустити бодай лінію з сортування сміття, та вона працює зі збоями і ефекту не видно.
Жителі обласного центру не стрималися і написали навіть електронну петицію в мерію. Відповідь прогнозована - питання потребує додаткового опрацювання.
Хоча можновладці запевняли, що до 2020 року в Хмельницькому все ж зведуть переробний комплекс. Говорилося і про вже напрацьовану концепцію щодо шляхів реалізації вирішення проблеми сміттєзвалища у Хмельницькому: на 87% зменшити відправку тверди х побутових відходів (ТПВ) на сміттєзвалище до 2019 року (це мало б продовжити термін експлуатації полігону на 25 років (до 2042 року); максимальну кількість енергії отримати від ТПВ; створити раціональну систему управління відходами; мінімізувати підвищення тарифів.
Хмельницький, схоже, "колекціонує" обіцянки інвесторів і до 2023 року ситуація навряд чи зміниться.
У Нетішині - місті атомників, навіть виділили ділянку у шість гектарів під переробний комплекс. Втім, на цьому й зупинилися. Притому, що місцеве сміттєзвалище вже вдвічі перенасичене відходами і екологи час од часу опрушують питання про його закриття.
Сміттєпереробного заводу ніяк недочекаються й у Кам'янці-Подільському. Останній проект, на який сподівалися, виявився для міської казни "непідйомним". Перед Кам'янцем поставили умови, які неможливо виконати - мерії запропонували взяти нами крeдит на 35 мільйонів євро.
Торік кількість відходів на Хмельниччині зросла більш як на третину - загалом близько 1,3 млн. тонн. У 2016 утилізували майже півмільйона тонн сміття, що на третину перевищує результати попереднього року, проте переробка небезпечних відходів І–ІІІ класів зменшилась на 21,2%. Разом з тим, утилізували лише 34,6% від загального обсягу сміття.
Власне, на звалищах регіону торік накопичили 8,5 млн тонн відходів.
Цілком логічними з цього погляду виглядають "відмови" міст Хмельниччини львівському меру приймати на своїх полігонах відходи з культурної столиці. За період цьогорічних лютого-березня свої відмови Садовому написали з Кам'янця, Хмельницького, Старокостянтинова, Славути, Нетішина, Полонного, Ізяслава, Дунаєвець та Шепетівки.
Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький
Всі новини на одному каналі в Google News
- 15:47Категорії водійських прав А та В: у чому різниця Актуально
- 11:11Тривожна ніч на Хмельниччині: Як спрацювала ППО
- 20:28"Прецедент Богуслаєва": СБУ затримує "батальйон Монако", - експерт
- 15:45За 2 місяці проведено 776 перевірок за цінами на ліки в аптеках: Де завищують ціни
- 18:05 Частину працівників ТЦК мобілізують на фронт, - Генштаб
- 09:58Кіберполіція попереджає про нову шахрайську схему з банківськими застосунками
- 17:00Ваш головний союзник на шляху до впевненого керування авто Актуально
- 11:40В Укргідрометцентрі розповіли, якою буде погода в Україні у травні
- 09:26На Хмельниччині щодня о 9:00 ранку зупинятимуть рух транспорту для вшанування Героїв, - ОВА
- 12:30На Рівненщині у ДТП загинув поліціянт
- 20:10В ОВА уточнили наслідки атаки на Хмельниччину: Ворог цілив 3 дронами та 7 ракетами (ФОТО) ФОТО
- 19:17Житель Хмельниччини намагався продати через інтернет-аукціон унікальні артефакти VІІІ ст. до н.е.
- 12:30Психотропи у пігулках для схуднення: Правоохоронці перекрили канал постачання наркотиків з Молдови ФОТО
- 08:25На Хмельниччині працювала ППО: Є поранені та руйнування
- 12:23На Хмельниччині неповнолітній водій збив 4-річну дитину
- 19:495 реальних ситуацій, коли кредит може врятувати день Актуально
- 12:31На Хмельниччині чоловік пропонував патрульним на блокпосту 30 тис. грн, аби не їхати до ТЦК
- 12:08На Хмельниччині авто збило дитину на велосипеді ФОТО
- 10:29Друге самогубство за тиждень: На Буковині знайшли мертвого курсанта НАДПСУ