Український супутник "Січ-2-30" успішно вийшов на зв'язок з Хмельницьким космічним центром

Україна успішно запустила в космос свій супутник "Січ-2-30" за допомогою ракети-носія Falcon 9 компанії SpaceX Ілона Маска

Валентина Моісеєнко

Національний центр управління та випробувань космічних засобів поблизу міста Дунаївці на Хмельниччині успішно провів перший сеанс зв’язку з супутником "Січ-2-30", який вивела на орбіту ракета Falcon 9 компанії SpaceX.

Про це повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу президента України Володимира Зеленського.

Володимир Зеленський назвав надзвичайно важливою подією запуск Україною в космос свого супутника "Січ-2-30", трансляцію якого він дивився онлайн.

"З приємністю повідомляю, що Національний центр управління та випробувань космічних засобів поблизу м. Дунаївці на Хмельниччині успішно провів перший сеанс зв’язку з нашим супутником "Січ-2-30", який сьогодні був виведений на космічну орбіту. Наразі з апаратом встановлено стійкий зв'язок, усі його бортові системи працюють у штатному режимі", – написав президент України.

Він зазначив, що дані, які будуть отримані отримані завдяки супутнику "Січ-2-30", допомагатимуть у роботі українським аграріям, картографам, а також у сферах лісового та водного господарства, безпеки й оборони, моніторингу надзвичайних ситуацій і стихійних лих.

"Крім того, наш супутник буде інтегрований у програму Європейського Союзу зі спостереження за Землею Copernicus. Переконаний, що успішна реалізація таких масштабних космічних проектів і надалі забезпечуватиме Україні гідне місце серед провідних космічних держав світу, а вітчизняна аерокосмічна галузь завжди буде візитівкою нашої країни", – наголосив Зеленський.

Нагадаємо, 13 січня близько 17:30 з космодрому на мисі Канаверал у США дало стартувала ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX, яка несе корисним навантаженням виготовлений у Дніпрі супутник "Січ-2-30". Загалом ракета-носій несе корисним навантаженням 105 космічних апаратів. 

О 18:50 за київським часом супутник "Січ-2-30" від'єднався від ракети-носія. 

Раніше повідомлялося, що "Супутник Січ-2-30" використовуватиметься у цивільній сфері і для забезпечення питань безпеки України. Він виготовлений для ведення спостереження за поверхнею Землі й дозволяє робити знімки роздільною здатністю до 8 метрів. Космічний апарат працюватиме протягом п'яти років. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький