На Хмельниччині випробували наземну станцію управління "Січ 2-30". Український супутник виготовили у Дніпрі

Єдиний український Центр управління польотами Національного центру управління та випробувань космічних засобів для українського супутника розташовується на Дунаєвеччині

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
На Хмельниччині випробували наземну стан…
Випробували супутник Січ-2-30

На початку грудня єдиний український супутник, виготовлений у Дніпрі, відправили до США.

У Центрі прийому та обробки спеціальної інформації та контролю навігаційного поля (ЦПОСІ та КНП), що на Дунаєвеччині, відбулися міжвідомчі випробування наземного сегменту для управління й подальшої експлуатації космічного апарату "Січ 2-30", а також підготовки до льотних випробувань, передає Depo.Хмельницький з посиланням на інформацію Національного центру управління та випробувань космічних засобів.

Саме з Дунаєвець будуть управляти вітчизняним космічним апаратом "Січ-2-30".

Проводили випробування наземного комплексу управління та наземного інформаційного комплексу. Відпрацювали взаємодію центру управління польотами зі станціями управління СКТРЛМ-1 та УНСУ. Проведені також  випробування наземного інформаційного комплексу, зокрема прийому інформації приймальними станціями: ПС 8-2, УНСУ, ЦПД-2.

У рамках міжвідомчих випробувань здійснювалось моделювання нештатних ситуацій з метою тренування розрахунків, які будуть приймати участь в управлінні КА та залучатися до прийому інформації наземних станцій, а також для розрахунків, які будуть здійснювати подальшу обробку інформації.

У випробуваннях взяли участь фахівці НЦУВКЗ: ЦПОСІ та КНП, Дніпрокосмосу, Центру експлуатації, Оперативно-інформаційного центру, а також представники Державного коcмічного агентства України, фахівці КБ "Південне", підприємства "Конекс" та ДП ЗАТ "Науково-дослідний інститут радіовимірювань".

Загалом, відповідно до програми, міжвідомчі випробування проведені у повному обсязі та показали, що наземний сегмент готовий до льотних випробувань, які заплановані на початок січня 2022 року.

Супутник запускатимуть зі стартового майданчика на мисі Канаверал. Виводитиме супутник ракета Falcon-9. Запуск "Січ-2-30" на орбіту Землі призначили на 10 січня 2022 року.

Нагадаємо, що супутник Січ-2-30 використовуватиметься як у цивільній сфері так і для забезпечення питань безпеки України. Супутник виготовляється для ведення спостереження за поверхнею землі й дозволяє робити знімки роздільною здатністю до 8 метрів. Космічний апарат працюватиме протягом п'яти років.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme