Хмельницький годинниковий сурмач отримав ім'я

Жакемара львівські майстри вирішили величати Андрієм

Хмельницький годинниковий сурмач отримав…

В обласному центрі поки ще в тестовому режимі на вежі кінотеатру "Планета" сурмач виводить мелодії, передає Depo.Хмельницький.

Почали робити фігурку жакемара, а саме так називаються годинникові ляльки, в серпні, завершили у грудні - на факультеті механіки та енергетики за співпраці з відомим (зокрема, за рухомими фігурками "Годинника закоханих" на вулиці Герцена у Львові, оздобленням тернопільського Тристороннього годинника, флюгером Анхаргела Михаїла Владики Жовківсько-Сокальського тощо) скульптором Романом Габою виготовлено фігуру - для Хмельницького.

Фігура сурмача ростом 1 м 90 см виконана у техніці, що дозволяє розмістити всередині приводи повороту тулуба, обох рук і голови для імітації гри на трубі. Автором мехатроніки - електромеханічного силового приводу, який вдалося "втиснути в тіло", дистанційного радіоприводу та силового скелету з опорою, а також відповідальним виконавцем проекту є доцент кафедри фізики Олексій Бурнаєв, електронний цифровий блок керування (система запису і редагування сценаріїв та відтворення за часовою програмою або радіокнопкою) розроблено Львівською політехнікою. Чудовий студійний запис мелодій Гімну України, "Пісні про Хмельницький" тощо виконано трубачем з консерваторською освітою групи "Лісапетний батальйон".

Фігурка сурмача, названа Андрієм, оскільки з'явилась на світ напередодні свята. Обійшлася ж вона в майже 300 тисяч гривень. Долучилися до фінансування самі містяни та обласний і міський бюджети.

Нагадаємо, нова "фішка"-сюрприз з'явилася в місті напередодні Нового року - в день св.Андрія.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"