Хмельницькі медики розповіли, як вберегтися від менінгітів

В області зростає захворюваність на менінгіт – хворіють найбільше в Хмельницькому та Дунаївцях

Валентина Моісеєнко
Шеф-редактор регіональної редакції Depo.Хмельницький
Хмельницькі медики розповіли, як вберегт…

Найчастіше менінгіт проявляється у дітей шкільного та дошкільного віку, характерна для цього важкого захворювання осінньо-зимова сезонність, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією фахівців Держустанови "Хмельницький обласний лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України".

Як пояснюють медики, менінгіт – це запальний процес, який вражає оболонки спинного та головного мозку. Може протікати як самостійне захворювання або бути ускладненням інших патологічних процесів. Перебіг недуги завжди важкий і може призвести до летального результату. Гострий менінгіт викликають бактерії, віруси, найпростіші та патогенні гриби.

За попередні вихідні в Хмельницьку інфекційну лікарню, що виконує функцію обласного закладу, госпіталізували одразу 11 дітей та дорослий. Стан здоров’я всіх – середньої важкості. А перед тим у Дунаївцях школи закрили на карантин. Відповідне рішення прийняла комісія з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій при райдержадміністрації. Приводом до закриття навчальних закладів став менінгіт, на який захворіло четверо школярів – двоє дітей перебували в реанімації.

Симптомами менінгіту є: головний біль, підвищення температури тіла до 39-40°С, блювота, сонливість, загальмованість, нудота, зниження концентрації свідомості, можливий висип частково на животі та на інших ділянках тіла, регідність потиличних м’язів, спроба змінити положення тіла супроводжується нападами сильного болю, підвищена чутливість до яскравого світла.

Інкубаційний період становить від 2-х годин до 10 діб від моменту зараження. Гострі вірусні та бактеріальні менінгіти передаються від хворої людини або носія до здорової наступними шляхами:
- під час пологів від матері до дитини;
- орально-фекальним шляхом (найчастіше характерний для дітей);
- повітряно-крапельним шляхом;
- при статевому контакті;
- при зіткненні з кров’ю інфікованої людини або бактеріоносія;
- через воду, немиті руки, овочі, фрукти та забрудненні предмети.

Найчастіше ця хвороба проявляється у дітей шкільного та дошкільного віку, характерна осінньо-зимова сезонність. На даний момент не існує універсальної вакцини від усіх форм менінгіту, отож варто особливо звернути увагу на попередження хвороби. З метою профілактики менінгіту лікарі рекомендують:

- по можливості уникати масових скупчень людей;

- своєчасно провітрювати приміщення в місцях довготривалого перебування (групи, класи), проводити вологе прибирання з застосуванням миючих та дезінфікуючих засобів;

- не допускати переохолодження, перегріву організму, одягатись за погодою;

- вживати воду кип’ячену або бутильовану для пиття;

- овочі, фрукти ретельно обробляти проточною водою з дозволених джерел, бажано обдавати окропом;

- мийте руки. Ретельне миття рук дуже важливо, щоб уникнути зараження. Особливо треба пильнувати за чистотою перед вживанням їжі, після перебування в громадському місці, на прогулянці, після контакту з тваринами;

- стежте за своїм здоров’ям. Підтримуйте імунну систему, нормально відпочиваючи, регулярно займаючись спортом і дотримуючись здорової дієти, багатої свіжими фруктами, овочами та цільнозерновими;

- прикривайте рот, коли кашляєте або чхаєте. Це просте правило, якого повинні дотримуватись люди, що піклуються про себе і про інших;

- в разі виявлення ознак захворювання негайно треба звернутися до лікаря.

З метою профілактики гемофільної інфекції, (що супроводжується гнійним менінгітом) необхідно проводити щеплення дітям до 1,5 року відповідно до Національного календаря профілактичних щеплень.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme