Хмельничани протестують проти дискримінації нещеплених дітей

На сайті е-петицій з'явилося відповідне звернення і швидко набирає голоси

Хмельничани протестують проти дискриміна…

Е-петицію до Хмельницької міськради про забезпечення права на освіту та припинення будь-якої дискримінації проти нещеплених дітей зареєстрували містяни, передає Depo.Хмельницький.

Автором звернення є Марія Горобець. В зверненні йдеться: "Право на добровільну вакцинацію підкріплене Конституцією і законами України, а також міжнародними правовими актами, підписаними Україною. Однак в нашому місті дедалі частіше нещеплені або частково щеплені діти виявляються жертвами дискримінації, здорових — без жодних ознак захворювання — дітей не допускають в дитячі колективи (сади, школи) попри наказ про їх зарахування. Це є грубим порушенням їх права на освіту, закріпленого Конституцією і законами України. За наявності медичних довідок із висновком лікаря, що дитина може відвідувати навчальний заклад (відсутність протипоказань), керівник зобов’язаний прийняти дитину до закладу!"

Згадує авторка й статтю 53 Конституції України, в якій гарантовано право на освіту і нікому не може бути відмовлено в цьому праві: "Кожен має право на освіту. Повна загальна середня освіта є обов’язковою. Держава забезпечує доступність і безоплатність дошкільної, повної загальної середньої, професійно-технічної, вищої освіти в державних і комунальних навчальних закладах" (ст.53).  Згідно ст.3, ч.2 Закону України "Про освіту": "В Україні створюються рівні умови доступу до освіти. Ніхто не може бути обмежений у праві на здобуття освіти. Право на освіту гарантується незалежно від віку, …стану здоров’я, інвалідності, громадянства, національності, політичних, релігійних чи інших переконань…" 

"В нашому місті та Україні в цілому на даний момент проводиться масова політика дискримінації нещеплених та примусу до вакцинації, - пише вона. - Окремо варто наголосити, що не може бути вакцинація обов'язкова в державі, де відсутній будь-який механізм відшкодування за каліцтва і смерті від вакцин, як це є до прикаладу: в США, у Великобританії, Японії та інших країнах."

Як зазначає Марія, відмова у прийнятті або відсторонення наших дітей від відвідування навчальних закладів через відсутність щеплень є порушенням конституційних прав. Таке рішення приймається виключно міською радою, "тому ми і звертаємось до Вас, Симчишин Олександр Сергійович, як до міського голови, з проханням унеможливити дискримінацію нещеплених дітей у нашому місті."

Е-петиція за чотири дні набрала більше половини необхідних голосів для того, щоб її розглянули в мерії.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook