Традиції та правила святкування Водохреща

Або як його ще називають, Богоявлення – останнє з новорічно-різдвяного циклу

Традиції та правила святкування Водохрещ…

Традиція святкувати цей день з’явилася дві тисячі років тому.

Тоді, досягнувши 30-річчя, Ісус Христос прийшов на обряд хрещення до Івана Хрестителя. До Сина Божого спустився голуб – Святий Дух. Відтоді традиції Водохреща – охрещатися та святити воду – поступово почали входити у життя християн.

Нині на свято Водохреща популярними стали масові купання в крижаній воді. Спочатку воду освячують і тільки тоді до ополонок входять віряни, які наважилися у морозний день зануритися у воду. Не достатньо просто зайти у водойму і вийти. За звичаєм, потрібно тричі пірнути зі словами: "В ім'я Отця, і Сина, і Святого Духа".

Традиції та правила святкування Водохреща - фото 1

Вже давно відомі цілющі властивості Йорданської води. Багато християнських обрядів супроводжують ритуали з використанням освяченної води. Новонароджених хрестять водою, даючи ім’я. Нею освячують оселі, її застосовують, аби боротися з недугами. Адже освячена вода, за віруваннями, має багато властивостей, які допомагають боротися із негативом і захищають від усього злого. Освячена у свято Водохреща вода зберігається і не псується цілий рік. Науковці пояснюють це часточками срібла, які потрапляють у воду під час освячення. Адже духівники для цього ритуалу застосовують срібні хрести. Проте важко пояснити це явище, коли освячують цілу ополонку на водоймі. Тоді срібла з хреста, вочевидь, не вистачить на таку кількість води. Тож загадка тривалого збереження Йорданської води залишається для науковців не до кінця зрозумілою.

Духівники радять вживати освячену воду на голодний шлунок. Саме за такої умови, вода матиме найбільший ефект.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme