Керівництво Славутського району гальмує децентралізацію

Чиновники "тиснуть" на сільських голів, аби ті не об'єднувалися з Нетішиним
Depo.
15 вересня 2016 14:03
ФОТО: depo.ua
Керівництво Славутського району гальмує децентралізацію
Керівництво Славутського району гальмує децентралізацію

Нетішинський мер Олександр Супрунюк заявляє про тиск на сільських голів з боку Славутської районної влади, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Децентралізацію влади".

Більше року місто атомників та 14 довколишніх сіл Славутського району, які прийняли рішення про об’єднання в спроможну громаду, чекали на призначення перших місцевих виборів. Провести вибори у минулому році їм завадила позиція Центральної виборчої комісії.

Тоді ЦВК причиною не призначення виборів на території Нетішинської об’єднаної громади, називала необхідність першочергово встановлення змін меж району, оскільки мова йде про об’єднання міста обласного значення з довколишніми селами. 

Комітет ВРУ з питань держбудівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування вже цьогоріч у вересні своїм офіційним роз’ясненням щодо застосування положень Закону України "Про добровільне об’єднання територіальних громад" "ввімкнув зелене світло" для завершення процесу об’єднання громад, подібним до Нетішинської.

Однак, готуючи документи для звернення до ЦВК про призначення перших місцевих виборів, Нетішинський міський голова Олександр Супрунюк отримав сигнали від сільських голів, що на них розпочався тиск з боку керівництва Славутської райдержадміністрації.

"Не встигли ми зрадіти, що нарешті зможемо провести вибори, як мені почали телефонувати сільські голови і розповідати, що керівництво Славутської райдержадміністрації - голова Богдан Маршук, його заступник Олександр Мельник вимагають від них провести засідання сесій сільських рад і відмовитися від об’єднання з Нетішиним. Стало відомо, що це робиться для того, аби втілити якийсь незрозумілий мені план РДА - створити громаду довкола міста Славута, але щоб вона називалася сільською громадою. Це якийсь нонсенс. До речі, Славута - це також місто обласного значення, як і Нетішин," – обурюється Олександр Супрунюк.

За його словами, напередодні відбулося спільне зібрання сільських голів рад, які прийняти рішення про об’єднання з містом Нетішин, і що кожен з них підтвердив незмінність прийнятих ще в минулому році рішень.

"Я телефонував голові райдержадміністрації Богдану Маршуку і застеріг, що подібний тиск на сільських голів є протиправним. На це він мені відповів, що має свою позицію, яка полягає в тому, щоб села не об’єднувалися довкола міста обласного значення. На мою тезу про те, що це має вирішувати громада, голова вкотре наголосив, що це його позиція і він її буде відстоювати. Такі дії керівництва райдержадміністрації лише створюють хаос і дезорієнтацію людей. Мабуть, нам знову хочуть заблокувати проведення перших місцевих виборів. Здогадуюся, що хтось дуже хоче зберегти за собою посади," - розповідає Нетішинський мер.

 

 

 

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт