Як карантин на Хмельниччині хабарників активізував

Цьогоріч фактично вполовину зросла кількість посадовців різного рівня, які позарилися на хабарі

Як карантин на Хмельниччині хабарників а…

Карантин не став пересторогою для "нечистих" на руку посадовців Хмельниччини. Прокурори кажуть, що в першому кварталі 2020 року майже вполовину збільшилася кількість справ щодо отримання неправомірної вигоди та корупційних діянь чиновників. Зловмисники, певне, вирішили, що поширення пандемії "приспить" пильність правоохоронців.

Корупціонерів ловили у державному і бюджетному секторах економіки, а ще – викривали так званних латентних (прихованих) злочинців. 

"Вже цьогоріч до суду скерували 21 обвинувальний акт у кримінальних провадженнях про корупційні злочини, у тому числі, серед осіб уповноважених на виконання функцій держави, а кількість викритих фактів зросла більш ніж наполовину: з 21 злочинів у минулому році до 32 у поточному", - каже заступник прокурора області Сергій Нагребецький.

Найзухваліші злочини в першому кварталі скоїли два сільські голови, ще двоє фіскалів та один з поліцейський:

- двоє посадовців Головного управління ДФС області, а саме – керівник відділу та слідчий з особливо важливих справ – одержали кошти у розмірі відповідно 20 тис. та 2 тис. доларів США за вирішення питань при розслідуванні кримінальних проваджень;

- двоє голів селищних  рад Хмельниччини, які за вирішення земельних питань одержали відповідно 600 та 1,5 тис. доларів США;

- начальник сектору патрульної поліції вимагав 1,5 тис. доларів та одержав їх частину у вигляді 8 тис. грн та 500 доларів США.

"До суду прокурори передали й обвинувальні акти стосовно двох керівників сільських рад Хмельниччини, які одержали відповідно 20 тис. грн та 1 тис. доларів США, за вирішення земельних питань та передачу комунального майна в оренду, - розповідає Сергій Нагребецький. – При цьому, викриваємо і хитрі оборудки в отриманні коштів через так званих посередників – "рішал". До прикладу, цьогоріч за одержання  неправомірної вигоди у розмірі 2,5 тис. доларів США до суду передано справу чоловіка, який пообіцяв вплинути на прийняття позитивного рішення посадовцями щодо передачі земельної ділянки у розмірі 10 га для ведення особистого селянського господарства."

Не вгамовуються "криміналити" і щодо комунального майна. До суду скерували нещодавно обвинувальний акт стосовно колишнього посадовця комунального підприємства обласного центру та його 6 спільників, які  вчинили розкрадання майна та заволодіння бюджетними коштами, спричинивши загалом шкоду на суму понад 4 млн грн.

За результатами спільної кропіткої роботи правоохоронних органів області, з початку року припинено приховану злочинну діяльність кількох організованих груп, кожна у складі не менше трьох осіб, які незаконно придбавали та збували у регіоні та загалом по державі, безпосередньо, та через поштові сервіси та Інтеренет, такі небезпечні наркотичні засоби як амфітамін та канабіс. Тим самим правохоронці запобігли поширенню серед населення не однієї сотні доз наркотичних засобів, загальною вартістю близько 2 мільйонів гривень.

"Корупціонерів усіх без винятку, а особливо тих, які завдали найбільшої шкоди державному сектору економіки та комунальному, чекає, – запевняє прокурор, – невідворотне покарання й позбавлення посад."

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"