Кам'янецькі сапери вчаться працювати з багатоцільовим роботом TALON

У саперів з Поділля давні та конструктивні відносини із закордонними партнерами

Кам'янецькі сапери вчаться працювати з б…

Кам’янецькі сапери переймають новітній досвід у своїх західних партнерів, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Армія INFORM".

В умовах реформування Збройних Сил України та переходу на стандарти НАТО, така співпраця забезпечує підрозділам Центру розмінування спроможність виконувати завдання якомога ефективніше.

Вже сьогодні фахівці Центру розмінування активно використовують найновіші методи обладнання, що вже тривалий час дозволяє утримувати класність як у вітчизняних Збройних Силах, так і за кордоном. Зразком такого обладнання є роботизовані системи з розмінування серії TALON, що перебувають на озброєнні у підрозділах Центру.

Високотехнологічний робот, який вже отримав назву "найкращий друг сапера", потребує якісного систематичного обслуговування і ремонту, який досі майже не проводився. Водночас тривалі продуктивні відносини та висока репутація Центру розмінування, за посередництва уряду і Збройних Сил Канади, сприяли встановленню партнерських відносин із Офісом ООН.

Упродовж 20-24 січня 2020 року в рамках угоди між МО України, Департаментом оборони Канади та Програми візиту представників UNOPS і представників компанії Фостер-Міллер Інк до Центру розмінування було проведено курс навчання з ремонту та обслуговування роботизованих систем з розмінування TALON.

За результатами курсу сьогодні, 24 січня, керівник проєкту UNOPS Дан-Іоан Бодунеску вручив відповідні сертифікати для 18 фахівців Центру розмінування, що суттєво підсилило продуктивність і спроможності кам’янецьких саперів.

Крім сертифікатів, Центру розмінування передали комплектуючі і запасні частини для роботизованих систем, ремонтне обладнання та обладнання для тестового калібрування, портативну цифрову рентген-систему для термінового виявлення та аналізу вибухонебезпечних речовин при перевірці підозрілих предметів, 3D-принтер та інше спеціальне обладнання.

В подальшому планують поповнювати фонди Центру розмінування роботизованими системами IV покоління, захисного індивідуального спорядження саперів EOD-9, автотранспортом, IT-обладнанням.

Нагадаємо, що ще у 2016 році на Хмельниччині за участю українських та канадських військовослужбовців урочисто відкрили спеціальний навчальний клас, де навчали  саперів за натівськими нормами.

 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme