Кам'янець-Подільський музей-заповідник поповнився ідолом ХІІІ століття

Музей міста над Смотричем отримав новий експонат, що налічує сім віків

Кам'янець-Подільський музей-заповідник п…

До Кам’янець-Подільського музею-заповідника з села Сокілець Дунаєвецького району привезено нового ідола, що датується ІІ пол. ХІІ ст. - І пол. ХІІІ ст, передає Depo.Хмельницький з посиланням на прес-службу міськради. Як зазначено, експонат віднайшов Володимир Захарьєв у 1994 році під час дослідження давньоруського храму.

У с. Сокілець Дунаєвецького р-ну, в урочищі Батарея, на плато правого берега р. Ушиці влітку 1993-го Володимиром Захар’євим на території давньоруського могильника було виявлено ідола. Це вапняковий, квадратного перетину, надламаний блок довжиною близько одного метра. Орієнтований віссю південь-північ, він не перекривав жодної могили. А 1994 року землекопи цілком випадково виявили за 25 метрів північніше від могильника ще один схожий за перерізом, але закруглений з одного боку фрагмент. Їх поєднання дало дослідникам можливість отримати стилізованого ідола довжиною 1,45 м і товщиною 0,4х0,5 м.

Того ж 1994 року у засипці одного з поховань знайдено хлібцеподібний камінь діаметром 0,29 м, нижня частина якого мала виїмку і сліди зарубок. Захар’єв припускає, що ідол та хлібцеподібний камінь становлять один ритуальний комплекс. Тоді ж було відкрито дерев’яну церкву, закладену поверх підплитових поховань, з яких спеціально знято плити. Вівтар, як вважає краєзнавець, розмістили на місцерозташуванні ідола, якого розтрощили і розкидали.

Нагадаємо, у місті над Смотричем триває реконструкція древної фортеці.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme