Кам'янець-Подільський міняє туристичну концепцію

Наступного року древнє місто над Смотричем приваблюватиме туристів місцевим колоритом - подільською кухнею та звичаями

Кам'янець-Подільський у 2019 році приваблюватиме туристів місцевим колоритом - подільською кухнею та звичаями, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Кам'янець.Live".

Туристична концепція наступного року отримала назву "Кам'янець на Поділлі - український колорит".

"Для нашого міста не новина в тому, що кожного року індустрія гостинності має свою концепцію. Щороку Кам'янець стає то магічним, то ретро, то островом скарбів, - каже директор департаменту гуманітарної політики міської ради Альона Кузема. - На 2019 рік ми вирішили звернути більше уваги на автентику міста над Смотречем. Мотивуємо це тим, що наше місто хоч і є симбіозом культури семи народів, але тут споконвічним господарем були наші предки - українці."

За її словами, концепцію презентують в день відкриття туристичного сезону, під час якого планують зареєструвати черговий рекорд пов'язаний з фольклором.

"Концепцією ми щораз завдаємо тренд і всім працівникам туристичної галузі. Ми спонукаємо їх до того, аби вони, кожен у своєму напрямку, побільше уваги звертали на наше - традиційне, подільське. Акцент в гастрономії буде на подільські страви, організатори івент-заходів порушать тематику подільських традицій та звичаїв. Навіть брендбук ми плануємо оформити народним орнаментом. Також у планах - сформувати новий туристичний продукт - подільський сувенір," - ділиться планами Альона Кузема.

Вже сформований календар туристичних подій та заходів. Загалом наступного року буде проведено 37 фестивалів, свят і масових шоу, серед яких, як традиційні заходи - фестиваль повітроплавання "Золота Омега", фестиваль історичної реконструкції Schola militaria, міжнародний військово-історичний фестиваль "Остання столиця", День міста Кам'янця-Подільського та інші. Окрім цього, наступного року вперше у місті буде проходити фестиваль "Тріумфальна арка".

"Під час цієї події ми хочемо зробити реконструкцію першого польоту повітряної кулі в Україні, яка у наступному році буде відзначати 235-ту річницю. Окрім цього, під час фестивалю "Тріумфальна арка" ми хочемо показати кам'янчанам та гостям міста побут та звичаї людей, які жили у XVIII столітті. А назва фестивалю з'явилася завдяки тому, що саме в цей час у Кам'янці-Подільському була збудована знаменита тріумфальна арка біля костелу святих Петра і Павла," - розповідає Кузема.

Директор департаменту гуманітарної політики міськради каже, що на проведення програми культурно-мистецьких заходів будуть просити депутатів виділити з бюджету 1,5 мільйона гривень, що в вдвічі більше, ніж минулоріч.

"Ми дуже хочемо, щоб туристи, які шукають виключно подільське в архітектурі та традиціях, в кухні та одязі, в піснях чи танцях, знайшли це в Кам'янці-Подільському," - резюмує посадовиця.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький