Кабмін схвалив ТЕО будівництва енергоблоків №3 і №4 ХАЕС

Загальна вартість добудови двох енергоблоків становить 72 342,904 млн гривень

Кабінет Міністрів схвалив техніко-економічне обґрунтування будівництва енергоблоків №3 і №4 Хмельницької атомної електростанції загальною вартістю 72 342,904 млн гривень (згідно з поточними цінами станом на 5 травня 2017 року), повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Українські новини".

Відповідне розпорядження прийняли на засіданні, при цьому вартість першого завантаження ядерного палива становить 4 471,272 млн гривень.

Згідно з документом, встановлена електрична потужність енергоблоків становить 2,094 тис. МВт, при цьому потужність двох турбогенераторів вказана на рівні 2,2 тис. МВт.

Так, передбачається встановити дві турбінні та дві реакторні установки. Орієнтовна тривалість будівництва - 7 років.

Рреалізація проекту спорудження цих енергоблоків буде здійснюватися за рахунок власних коштів національної атомної енергогенеруючої компанії "Енергоатом".

Остаточну вартість визначать в проекті будівництва після укладення відповідних угод щодо інвестування коштів.

Також в ТЕО розрахований мінімальний тариф на електричну енергію, яку будуть виробляти енергоблоки №3 і №4, - 63,5 коп/кВт-год (без ПДВ).

Згідно з документом, цей тариф забезпечить окупність і рентабельність проекту і високий рівень фінансово-комерційної ефективності.

Крім того, передбачається ставка збору на соціально-економічну компенсацію ризику населення, яке проживає на території зони спостереження ХАЕС, під час будівництва енергоблоків №3 і №4 в обсязі до 10% вартості будівництва.

При цьому під час засідання прем'єр-міністр Володимир Гройсман доручив Міністерству енергетики та вугільної промисловості, "Енергоатому" і Міністерству економічного розвитку і торгівлі доопрацювати проект в частині встановлення на енергоблоках №3 і №4 реакторних установок, крім установок виробництва країни-агресора.

Нагадаємо, блоки на ХАЕС добудовуватимуть з чешськими реакторами та українськими турбінами.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook