Кабмін посадить на дієту ветеранів війни та інвалідів

Уряд прийняв постанову про нові добові норми харчування
Depo.
10 серпня 2016 08:16
ФОТО: depo.ua
Кабмін посадить на дієту ветеранів війни та інвалідів
Кабмін посадить на дієту ветеранів війни та інвалідів

Кабінет міністрів перевів на дієтичне харчування ветеранів війни, відпочиваючих у санаторіях та інвалідів, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "РБК-Україна".

Своєю постановою уряд скоротив норми щоденного споживання кондитерських і хлібобулочних виробів, кави і цукру.

Повністю виключені з раціону сало, маргарин і смалець. Їх замінили м'ясом і сиром. В установах соцзахисту відзначають, що зниження калорійності раціону на 9% не вирішить головної проблеми – продуктів харчування просто не вистачає.

"Ці норми, в першу чергу, будуть змінені для ветеранів війни та інвалідів, які проходять лікування та відпочивають у чотирьох санаторіях Мінсоцполітики, - розповів РБК-Україна міністр соцполітики Андрій Рева. - В подальшому зміна раціону торкнеться і інших категорій громадян".

Уряд вирішив зменшити споживання хлібобулочних виробів і жирів тваринного походження.

Солодкого їсти треба менше, порахували у Кабміні, і зменшили до 40 грам (-10 грам порівняно з вимогами 2002 року) добову норму споживання кондитерських виробів. Під скорочення потрапили норми споживання цукру (-5 грам), меду (-2 грама). Також скорочено споживання житнього хліба. Раніше норма становила 250 грамів, тепер – 100.

Кабмін посадить на дієту ветеранів війни та інвалідів - фото 1

Сало, смалець, маргарин і дріжджі взагалі виключені з добового раціону харчування.

Також з обідніх столів в закладах соцзахисту і санаторіях зникнуть злакова кава і какао. Замість них можна буде пити розчинну каву (4 грама на людину, фактично одна чашка в день) і на 1 грам більше чаю (3 грами на людину). Вершкове масло до вживання як і раніше дозволено, але в день його можна буде з'їсти на 25 грам менше, ніж раніше – 40 грам.

Зміни в раціоні розробник документа – Мінсоцполітики – пояснює необхідністю "гарантувати ветеранам війни та інвалідам збалансоване харчування".

Згідно з пояснювальною запискою до документа, новий раціон буде відповідати "реаліям ринку продуктів" і забезпечить лікувальне харчування для тих, кому прописана дієта за медичними показаннями.

Уряд не тільки зменшує, але і збільшує споживання деяких продуктів.

У добовому меню стане на 20 грам більше м'яса і м'ясопродуктів, на 40 грам - птиці, збільшиться, порівняно з 2002 роком, на 50 грамів макаронних виробів і круп. На 20 грам більше можна буде з'їсти твердого сиру і на 10 грам зросте споживання рослинного масла.

Таким чином, калорійність денного раціону повинна, за розрахунками Мінсоцполітики, знизиться на 300 кілокалорій – до 3,22 тис. ккал.

Проте  у пояснювальній записці до постанови і зазначено, що "співвідношення жирів, білків і вуглеводів практично не зміниться", зміни все ж таки відбудуться - кількість вуглеводів скоротитися на 15%, жирів – на 2,4%, при цьому білків додатися, але всього на 1,7%.

"У цьому році ми не плануємо переглядати бюджетне фінансування на ці цілі, а що буде закладено в бюджеті наступного року – поки сказати складно, - уточнив Андрій Рева. – Я не хочу звалювати все на попередників, але норми харчування не переглядалися з 2002 року і вже дуже давно потребують коригування. Наша мета – забезпечити людям збалансований дієтичний раціон".

Тепер на черзі перегляд раціонів вихованців дитячих будинків, учнів ПТУ і літніх людей, які проживають в будинках пристарілих.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький