Кабмін посадить на дієту ветеранів війни та інвалідів

Уряд прийняв постанову про нові добові норми харчування
Кабмін посадить на дієту ветеранів війни та інвалідів
Кабмін посадить на дієту ветеранів війни та інвалідів

Кабінет міністрів перевів на дієтичне харчування ветеранів війни, відпочиваючих у санаторіях та інвалідів, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "РБК-Україна".

Своєю постановою уряд скоротив норми щоденного споживання кондитерських і хлібобулочних виробів, кави і цукру.

Повністю виключені з раціону сало, маргарин і смалець. Їх замінили м'ясом і сиром. В установах соцзахисту відзначають, що зниження калорійності раціону на 9% не вирішить головної проблеми – продуктів харчування просто не вистачає.

"Ці норми, в першу чергу, будуть змінені для ветеранів війни та інвалідів, які проходять лікування та відпочивають у чотирьох санаторіях Мінсоцполітики, - розповів РБК-Україна міністр соцполітики Андрій Рева. - В подальшому зміна раціону торкнеться і інших категорій громадян".

Уряд вирішив зменшити споживання хлібобулочних виробів і жирів тваринного походження.

Солодкого їсти треба менше, порахували у Кабміні, і зменшили до 40 грам (-10 грам порівняно з вимогами 2002 року) добову норму споживання кондитерських виробів. Під скорочення потрапили норми споживання цукру (-5 грам), меду (-2 грама). Також скорочено споживання житнього хліба. Раніше норма становила 250 грамів, тепер – 100.

Кабмін посадить на дієту ветеранів війни та інвалідів - фото 1

Сало, смалець, маргарин і дріжджі взагалі виключені з добового раціону харчування.

Також з обідніх столів в закладах соцзахисту і санаторіях зникнуть злакова кава і какао. Замість них можна буде пити розчинну каву (4 грама на людину, фактично одна чашка в день) і на 1 грам більше чаю (3 грами на людину). Вершкове масло до вживання як і раніше дозволено, але в день його можна буде з'їсти на 25 грам менше, ніж раніше – 40 грам.

Зміни в раціоні розробник документа – Мінсоцполітики – пояснює необхідністю "гарантувати ветеранам війни та інвалідам збалансоване харчування".

Згідно з пояснювальною запискою до документа, новий раціон буде відповідати "реаліям ринку продуктів" і забезпечить лікувальне харчування для тих, кому прописана дієта за медичними показаннями.

Уряд не тільки зменшує, але і збільшує споживання деяких продуктів.

У добовому меню стане на 20 грам більше м'яса і м'ясопродуктів, на 40 грам - птиці, збільшиться, порівняно з 2002 роком, на 50 грамів макаронних виробів і круп. На 20 грам більше можна буде з'їсти твердого сиру і на 10 грам зросте споживання рослинного масла.

Таким чином, калорійність денного раціону повинна, за розрахунками Мінсоцполітики, знизиться на 300 кілокалорій – до 3,22 тис. ккал.

Проте  у пояснювальній записці до постанови і зазначено, що "співвідношення жирів, білків і вуглеводів практично не зміниться", зміни все ж таки відбудуться - кількість вуглеводів скоротитися на 15%, жирів – на 2,4%, при цьому білків додатися, але всього на 1,7%.

"У цьому році ми не плануємо переглядати бюджетне фінансування на ці цілі, а що буде закладено в бюджеті наступного року – поки сказати складно, - уточнив Андрій Рева. – Я не хочу звалювати все на попередників, але норми харчування не переглядалися з 2002 року і вже дуже давно потребують коригування. Наша мета – забезпечити людям збалансований дієтичний раціон".

Тепер на черзі перегляд раціонів вихованців дитячих будинків, учнів ПТУ і літніх людей, які проживають в будинках пристарілих.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький