Іван Зубков з Хмельниччини найтитулованіший полеглий воїн АТО

Він єдиний в країні отримав три найвищі нагороди: Герой України, Народний герой України, а також його ім’я носить батальйон Збройних Сил України
Depo.
6 жовтня 2016 10:53
ФОТО: depo.ua
Іван Зубков з Хмельниччини найтитулованіший полеглий воїн АТО
Іван Зубков з Хмельниччини найтитулованіший полеглий воїн АТО

Герою України Івану Зубкову з Деражнянщини,  посмертно присвоїли звання  Народного героя України, повідомляє Depo.Хмельницький.

За ініціативи бойових побратимів Івана запропонували надати їх командиру, ст. лейтенанту Івану Зубкову звання Народного героя. За підсумками всеукраїнського голосування в інтернет-мережі 01 жовтня 2016 року голова Нагородної Ради Георгій Тука підписав відповідний указ "Про відзначення нагородами "Народний герой України", у якому сказано: "За особисту мужність і героїзм у війні з російськими окупантами, за вірність Україні постановляю: нагородити орденом "Народний герой України": Івана Зубкова(посмертно)".

Іван Зубков з Хмельниччини найтитулованіший полеглий воїн АТО - фото 1

Нагородження відбулось в урочистій обстановці у місті Миргороді. Орден вручили матері загиблого бійця Антоніні Петрівні Зубковій.

Івана Зубков єдиний в Україні отримав три найвищі нагороди:  Герой України, Народний герой України, а також його ім’я носить 90 окремий аеромобільний батальйон 81 окремої аеромобільної бригади високомобільних десантних військ Збройних Сил України.

Щодня, щохвилини пам’ять про подвиг Івана Зубка та всіх воїнів, що віддали своє життя за нас, захищаючи державу від загарбників, живе не лише в серцях рідних і близьких, а й у серці кожного українця.

Іван Зубков брав активну участь у революції Гідності, після чого вирушив захищати цілісність країни на Схід. Там його призначили командиром десантної роти.

"Військовослужбовець боровся за летовище до останнього, навіть будучи пораненим, залишився разом із своїми бійцями в новому терміналі. Ризикуючи життям, прикривав відхід підрозділу. 20 січня бойовики підірвали другий поверх терміналу. Пекельними воротами в небо обернувся Донецький аеропорт для багатьох наших воїнів, які загинули під перекриттям будівлі, коли вже метал і бетон не витримали випробування вогнем," – йдеться на сайті облдержадміністрації.

Нагадаємо, ім'я Героя України Івана Зубкова носить і Деражнянський ліцей.

В червні 2015 року Президент вручив Зірку Героя родичам загиблого кіборга з Деражнянщини. І вже наприкінці того ж року Президент присвоїв 90-му батальйону десантників ім'я Героя України Івана Зубкова.

 

 

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт