ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Історію Хмельницького-Проскурова відобразили на значках

Чергові пам'ятки вийшли в новій серії
Depo.
18 лютого 2016 18:51
ФОТО: depo.ua
Історію Хмельницького-Проскурова відобразили на значках
Історію Хмельницького-Проскурова відобразили на значках

Для колекціонерів та поціновувачів історії міста випуск нових значків – ціла подія, повідомляє Depo.Хмельницький за інформацією Віртуального музею.

Нещодавно вийшла серія значків, що присвячені історії Проскурова-Хмельницького.

Проскурів - столиця України

Історію Хмельницького-Проскурова відобразили на значках - фото 1

Маловідомий факт, що Проскурів ставав столицею УНР, при чому тричі - у 1919-20 роках. Тоді, навіть, ходила приказка: "Їде Директорія - під вагоном - вся її територія".

Перша в СРСР міжнародна авіалінія

Історію Хмельницького-Проскурова відобразили на значках - фото 2

В 1919 році Проскурів захопили червоні. Саме тоді було вирішено відкрити повітряну лінію СРСР - Угорщина. Подейкують, що чи то з Угорщини у Совєти возили гроші, чи то навпаки... А в той час Проскурів був найближчий до кордону серйозний аеропорт. От і вийшла - перша міжнародна авіалінія.

Пивзавод Леона Кляйве

Історію Хмельницького-Проскурова відобразили на значках - фото 3

У 1901 році дворянином Леоном Кляве було побудовано Проскурівський пивзавод. Його пиво отримало золоту медаль та гран-прі на міжнародній виставці у Брюсселі (1905 р.) та срібну медаль на Донсько-Кубанській сільгоспвиставці у Ростові-на-Дону (1906 р.), а ячмінний солод на Всеросійській виставці пивоваріння в Санкт-Петербурзі (1909 р.) увійшов до трійки найякісніших продуктів пивоваріння імперії. На початку 1920-х років після приходу на Поділля радянської влади, броварню було націоналізовано. Сучасний Хмельницький пивзавод - саме у тих, історичних, будівлях.

Рукавичка

Історію Хмельницького-Проскурова відобразили на значках - фото 4

Так, ми би віднесли цей значок до історичних Зараз старше покоління згадує кафе "Івушка", що було на місці "Арени", що на Проскурівській. Дивно, але не збереглося навіть жодного фото. А у "Рукавички" тепер навіть значок є.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та