"Історія унікального експонату": У Кам'янці можна побачити мисливський ріг польського короля

Всі охочі можуть відвідати виставку "Історія унікального експонату", присвячену 390-річчю від дня народження Яна ІІІ Собеського

"Історія унікального експонату": У Кам'я…

Про це інформує прес-службба міськради Кам'янця, передає Depo.Хмельницький.

В експозиції "Унікальних експонатів"  художнього відділу музею до уваги відвідувачів представлений цікавий та дійсно унікальний експонат – мисливський ріг, виконаний зі слонової кістки технікою різьби по кістці, що призначався для польського короля Яна ІІІ Собеського (1674-1696). Головною частиною виробу є рельєфний портрет Собеського. Портрет поданий в овальній формі, якій віддавали перевагу митці епохи бароко, обрамленій рослинним візерунком.

Монарх зображений одягнутим в дорогий одяг із масивними застібками, поверх якого - королівська мантія. Голову увінчує хутряна шапка-корона із хрестом вгорі. Фоном портрету слугують королівські хоругви та різноманітна зброя, що яскраво підкреслює риси характеру короля-воїна. Нижче портрета – напис латиною: "IOANN ES SOBIESKY III DEI GRATIA REX POLONIATE ET M DYXTHINIATE MDCLXXXIII", що українською перекладається як "Ян Собеський ІІІ з Божої ласки король Польщі 1683".

Також  із дзеркально-протилежного боку від портрета розташований герб роду Собеських (розділений на чотири частини щит із діагонально розташованими зображеннями вершників та орлів у королівських вінцях, в центрі – невеликий за розміром  щит із чистим тлом). Над гербом розташоване зображення королівської корони та орла із відкритими крилами.

Наступний фрагмент рогу несе зображення лицарської зброї та обладунків, виконаних із філігранною точністю та деталізацією. Дзеркально-симетрично за цим блоком розташована символічна композиція перемоги над турецьким військом: трофейна ворожа зброя, прапор із півмісяцем розтягнутий між списами та турецька шапка полководця на древці списа. Ще один фрагмент рогу засвідчує хоробрість Яна ІІІ Собеського та його непримиримість із ворогами країни: бій левів із триголовим змієм (сюжет перегукується із популярним в цей час сюжетом "Юрія-змієборця").

Останнім фрагментом є "голова" крокодила чи дракона. Тіло істоти вкрите лускою, паща - із детально вирізьбленими зубами, оформлена за вимогами стилю вигнутими лініями та рослинними мотивами.

Стиль виробу та чудове виконання засвідчують високий рівень майстерності польських майстрів цього періоду. І, безперечно, заслуговує на високе звання шедевру світової культури і мистецтва.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

data-matched-content-rows-num=1 data-matched-content-columns-num=4 data-matched-content-ui-type="image_stacked"