ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хмельницький в диму, та небезпеки здоров'ю немає

Фахівці всіх служб впродовж дня об'їзджали навколишні пожежі та проводили заміри
Depo.
3 вересня 2015 19:34
ФОТО: depo.ua
Хмельницький в диму, та небезпеки здоров
Хмельницький в диму, та небезпеки здоров'ю немає

Однозначно, кажуть екологи, таке задимлення є шкідливим, повідомляє Depo.Хмельницький.

Проте фахівці міської СЕС, об'їхали всі мікрорайони обласного центру і перевищень вмісту вуглецю в повітрі не знайшли. Про це повідомила заступник міського голови Людмила Черевченко. Щоправда, вони це зробили наприкінці дня, чекаючи чиєїсь вказівки.

"Сьогодні провели оперативну нараду і дали відповідні доручення, - каже Людмила Петрівна. - Проте завтра продовжуватимемо дослідження, бо пожежі довкола Хмельницького не затухають".

Керівник обласної СЕС Ігор Баланюк каже: " Задимленість спостерігається в кількох місцях області. Ми відбираємо зразки і проводимо лабораторні дослідження. Причина - спалювання рослинності на присадибних ділянках, горять торф'яники, ліси, перевірили навіть чи немає загорання на сміттєзвалищі".

І додає: "Це шкідливо для здоров'я - однозначно. Помінялася погода, збільшила вологість і все притиснуло до землі. Але це не катастрофічна ситуація і панікувати наразі нема причини".

З іншого боку, погоджується медик, загострила ситуацію і безвідповідальність окремих керівників агроформувань. Вони спалюють пожнивні рештки, незважаючи на штрафи і адмінстягнення. І, як приклад, говорить про підприємство Агропромтехніка, яке 15 разів карали природоохоронці разом з іншими органами.

Рятувальники ж і всі решта чиновників вкотре закликають людей до розсудливості. За статистикою переважна більшість загорань рослинності - це недбалість. Що тепер додала не тільки проблем екологів, але й сотням тисяч жителям міст і сіл.

Хмельницький же цілісінький день затягнутий димом.

Про ситуацію з пожежами слідкуйте на сайті Depo.Хмельницький.