Хмельницьких випускників чекають зміни у ЗНО

Тільки стартував новий навчальний рік, а школярі вже почали активну підготовку до складання ЗНО-2017
Depo.
4 жовтня 2016 10:51
ФОТО: depo.ua
Хмельницьких випускників чекають зміни у ЗНО
Хмельницьких випускників чекають зміни у ЗНО

З 2017 року представники Міносвіти збираються впровадити нові програми, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на сайт "2017 рік".

Кількість інновацій поки що залишається мінімальною. Зокрема, знято питання про проведення дворівневих тестів - апробація нововведення не показала його ефективності і затребуваності з боку ВНЗ. Планується, що з 2017 року введуть аудіювання з іноземних мов, а тести з даної дисципліни увійдуть у категорію обов'язкових. 

Для тих, хто отримав диплом про закінчення навчального закладу І-ІІ рівня акредитації, подальшу освіту у ВУЗі може бути продовжено, якщо абітурієнт успішно здасть внутрішні іспити.

З 2017 року в форматі тестів з української мови і літератури, а також в тестовому випробуванні з математики обіцяють передбачити диференціацію.  Також можна очікувати поділу деяких дисциплін на базовий і профільний рівні складності.

З нової кампанії зарахування відбуватиметься в одну хвилю.

Під час подачі документів до ВНЗ вчорашні школярі повинні вказати 15 вузів або спеціальності-пріоритети, зазначивши для них відповідну позицію: 1 – перший пріоритет, 15 – останній. Пріоритети можуть бути розподілені двома можливими способами: 5 вузів на 3 спеціальності-пріоритету в кожному або 1 спеціальність -пріоритет, але у 15 вузах.

За новими правилами зарахування до ВНЗ буде проходити в один етап.

Також відбувся перерахунок балів шкільного атестату. У минулому році ці оцінки перераховувалися виходячи зі шкали в 60 балів. На сьогоднішні шкала оцінювання збільшена до 200 балів за атестат. Наприклад, 3 бали за старою системою тепер прирівнюються до 118 7 балів – до 152 а 9 – до 171 балу.

У новому навчальному році випускникам доведеться продемонструвати якийсь мінімальний рівень знань і набрати бали, в іншому випадку тест вважає не зданим, бали атестата не враховуються, а сертифікат не видається.

Перелік предметів, які виносяться на ЗНО, поки не зазнав особливих змін. У списку залишається тестування з української мови та літератури, математики, історії України, хімії, фізики, біології, географії, російської, англійської, французької, німецької та іспанської мов. Максимум предметів, які можна здавати в якості ЗНО становить чотири дисципліни. Обов'язковими залишаються українська мова та література, математика або історія України (на вибір випускника).

ЗНО з англійської (іноземної) мови може стати обов'язковим предметом ЗНО. Міносвіти рекомендувало зробити третій обов'язковий предмет вже з 2016 року, однак громадськість надіслала петицію з проханням скасувати дане нововведення. Прохання було задоволено, однак це всього лише річна поступка.

Англійську винесуть як шкільний іспит і він стане максимально наближеним до ЗНО. 

 

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та

Мітки: