Хмельницькі депутати просять парламент удосконалити "закон Савченко"

Хмельницька облрада просить Верховну Раду удосконалити порядок застосування “закону Савченко”
Depo.
29 липня 2016 08:50
ФОТО: depo.ua
Хмельницькі депутати просять парламент удосконалити "закон Савченко"
Хмельницькі депутати просять парламент удосконалити "закон Савченко"

Депутати Хмельницької облради прийняли звернення до Верховної ради України стосовно удосконалення порядку зарахування судом строку попереднього ув’язнення у строк покарання, передає Depo.Хмельницький.

"Так званий "закон Савченко", був прийнятий з метою гуманізації та приведення наших кримінально-процесуальних норм до європейських. Проте, закон створив нерівні умови для засуджених – той, хто співпрацював зі слідством, може відбувати покарання довше, ніж рецидивіст, який уникав такого співробітництва і засуджений за більш тяжкий злочин. Крім того, заможні особи, що знаходяться під слідством, зможуть дозволити собі дорогих адвокатів, які будуть навмисне затягувати слідство", - йдеться у зверненні до нардепів.

Серед можливих варіантів удосконалення порядку застосування "закону Савченко" депутати Хмельниччини пропонують внести зміни до частини 5 статті 72 Кримінального кодексу України, зазначивши окремим абзацом: "встановлені в частині п'ятій цієї статті правила співвідношення видів покарань не поширюється на осіб, засуджених за тяжкі або особливо тяжкі злочини або осіб, котрі підозрюються у вчиненні таких злочинів".

Нагадаємо, у Хмельницькій області під "закон Савченко" майже дві тисячі ув’язнених.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та