Хмельницькі аграрії проти ринку землі

До продажу землі не готова ні держава, ні самі власники наділів

Хмельницькі аграрії проти ринку землі…

У цьому переконані члени“Першого національного аграрного кооперативу”, повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на АСН.

Українців з-поміж багатьох інших народів вирізняє особливе ставлення до землі, оскільки вона дозволила зберегти ідентичність. Таку думку висловлює член ПНАК, який працює на Хмельниччині, Андрій Гордійчук.

“У нас земля - ​​не просто інструмент виробництва, як це переважно заведено в європейських країнах. У нас поруч з матеріальним виміром її вартості завжди був і духовний чинник, - зауважує член ПНАК Гордійчук. - І сьогодні в суспільстві відчувається очевидна неготовність бачити в землі виключно товар: лише близько 20% українців підтримують ідею продажу землі. При цьому понад 50% людей не усвідомлюють проблематику цього питання.”

Експерт стверджує, що ані суспільство, ані політичні еліти не готові зробити крок до запровадження ринку землі: держава боїться політичної відповідальності, а суспільство світоглядно не сприймає землю як звичайний товар. І тому розвиток українського ринку землі застиг на точці введення мораторію.

“Це, можливо, і не досконалий правовий інструмент, але він зафіксував ситуацію на етапі, коли український селянин в основному зберіг свою землю, а агрохолдинги не скупили критичну частину земельних ресурсів держави, - пояснює Андрій Гордійчук. - Зараз ця рівновага зберігається. Адже агрохолдинги обробляють 13% сільськогосподарських земель. Ще 17% - в окремих фермерських господарствах, а 70% земель обробляють індивідуальні господарства. А це - ні багато ні мало - 30 мільйонів гектарів”.

Також він зауважив, що держава до запровадження ринку землі не готова юридично: земельний кадастр не підготовано, електронну базу даних заповнено лише на 15%, не здійснено інвентаризацію, що є умовою створення кадастру. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme