"Еліта-центр" по-хмельницьки: поліція "розрулює" гріхи міліції та недобросовісного підрядника

Півсотні ошуканих вкладників вимагають віддати їхні квартири, в яких вже живуть інші законні власники

"Еліта-центр" по-хмельницьки: поліція "р…

В 2005-2006 роках у Києві стався скандал, ім'я якого стало відомим на всю країну: аферисти з "контори" під назвою "Еліта-Центр" ошукали величезну кількість людей, пропонуючи їм "вкластися" у зведення житлового комплексу. Схема, власне, не є новою: майбутні власники, купуючи ще не побудоване житло, стають інвесторами проекту, за рахунок чого він і реалізовується. Втім, в "Еліта-Центрі" вирішили обмежитися лише першою складовою - збором коштів, причому так і не побудовані квартири, як виявилося, були продані по два, а то й  по три рази. Результат - майже 1700 ошуканих вкладників, майже 400 млн грн зниклих в невідомому напрямку "інвестицій" і вишенкою на сумнівному торті - нещодавня втеча з-під домашнього арешту творця піраміди Олександра Шахова (Волконського).

Втім, не лише в столиці знайшлися свої "елітацентрівці" - дуже схожа ситуація, але з меншим розмахом, склалася у Хмельницькому. В 2003 році УМВС області  замовило будівництво житлового будинку генпідряднику  ЗАТ "Ярмолинецький агробуд". Підрядник традиційно брав у людей гроші й обіцяв квартири. Але в 2008 році будівництво зупинилося, і майно по-троху почали розтягувати.

"Еліта-центр" по-хмельницьки: поліція "розрулює" гріхи міліції та недобросовісного забудовника - фото 1

Вкладники - вони ж отримувачі майбутніх квартир – запереживали. Їм пояснювали, що зупинка викликана економічною кризою, та "криза" затягнулася. Відновили роботи вже силами відділу капітального будівництва МВС в 2012 році. Після чого квартири продали працівникам міліції. Тепер нинішня поліція "розгрібає" досить неприємні наслідки: після зведення першої чергу 55-квартирної багатоповерхівки  "власників" виявилося вдвічі більше.

Хмельницька поліція "розрулює" гріхи міліції - фото 1

Ошукані вкладники вже п'ять років не можуть заселитися в оплачені квартири, бо помешкання мають інших законних власників.

Хмельницька поліція "розрулює" гріхи міліції - фото 2

Всі претензії у людей тепер до поліції: 55 інвесторів-дольовиків проплатили житло і залишилися ні з чим, бо отримали оселі інші люди, яким продали квартири в тодішній міліції.

Хмельницька поліція "розрулює" гріхи міліції - фото 4

"Ми добиваємося, щоб за 10 років нам могли сказати – хто вкрав наші гроші, чи це чиновники УМВС, чи це чиновники "Агробуду". Хто положив в кишеню собі наші кошти?" – обурюється інвестор-дольовик Людмила Бігун.

"Еліта-центр" по-хмельницьки: поліція "розрулює" гріхи міліції та недобросовісного забудовника - фото 5

Доведені до відчаю кілька десятків сімей вирішили діяти рішуче. Вже цього 1 серпня зібралися біля свого-чужого будинку на зустріч з керівництвом поліції та з наміром таки зайти в свої квартири. Представники правоохоронців зі свого боку намагалися пояснити, що вина не їхня, а попереднього генпідрядника: "Агробуд", за словами поліції, не мав права роздавати квартири.

"Ми є замовниками цього будівництва, і ексклюзивне право на розподіл квартир мали ми, - каже представник відділу капбудівництва ГУ НП в Хмельницькій області Сергій Пилипчук. - На сьогодні вишукуються можливості щодо добудови другої черги і можливості отримання квартир тими людьми, що інвестували свої кошти в нього 10 років тому."

"Еліта-центр" по-хмельницьки: поліція "розрулює" гріхи міліції та недобросовісного забудовника - фото 6

Поліцейські переконані, що нести відповідальність має керівник "Ярмолинецького агробуду", оскільки не мав права розпоряджатися і укладати будь які договори щодо цих квартир.

Минулого тижня за зверненням громадян було порушене ще одне кримінальне провадження у цій справі. Правоохоронці палко обіцяють, що воно буде доведено до суду. Але є й інша правова колізія у цій справі.

Хмельницька поліція "розрулює" гріхи міліції - фото 5

"Поліція не є правонаступником міліції, але ми розуміємо цю проблему і розуміємо, що треба допомогти людям в цій ситуації," – переконує заступник начальника ГУ НП в Хмельницькій області Володимир Марчук.

Ошуканих же вкладників така ситуація доводить до відчаю. Навіть до Генпрокурора звертаються. "Я хочу звернутися і нагадати пану Юрію Луценку: коли він був міністром внутрішніх справ, ми з ним особисто зустрічалися, і він обіцяв нам допомогти у вирішенні цього питання, - бідкається Людмила Бігун. – Тоді він позбувся посади і нічого не допоміг. Але тепер в нього ще серйозніша посада!"

Хмельницька поліція "розрулює" гріхи міліції - фото 7

Хмельницька поліція "розрулює" гріхи міліції - фото 8

Аби відстояти своє право на власність, дольовики зайшли в під'їзд і почали вриватися в свої квартири, показуючи документи на них. Навіть намагалися болгаркою випиляти двері.

Хмельницька поліція "розрулює" гріхи міліції - фото 9

Дещо вгамував ситуацію очільник обласної поліції Микола Семенишин. Він пообіцяв особисто поспілкуватися з прокуратурою, аби ті пришвидшили справу. А також розповів деякі деталі про хід справи: "З 2010 року перевіряли фінансово-господарську діяльність відділу капітального будівництва. За результатами висновку порушено кримінальне провадження зі збитками в 6 мільйонів гривень."

Хмельницька поліція "розрулює" гріхи міліції - фото 10

Після зустрічі з ошуканими людьми головний поліцейський поїхав в прокуратуру, а ініціативна група з іншими представниками поліції направилися до заступника мера. Там шукатимуть нову земельну ділянку й інвестора, що зміг би допомогти вирішити проблему.

Хмельницька поліція "розрулює" гріхи міліції - фото 12

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme