Хмельницька облрада: кого приведуть боєць АТО і нинішній голова ОДА

Обранці у своїй більшості новачки, відтак політичні конфігурації у оновленій облраді можуть бути непередбачуваними

Хмельницька облрада: кого приведуть боєц…

Depo.Хмельницький проаналізував, скажемо так, кількісно-якісний склад новообраної обласної ради.

Слід одразу нагадати, що депутатський корпус цього разу зменшився зі 104 до 84 "штиків".

Найбільша фракція буде в так званої "місцевої" партії Олександра Гереги “За конкретні справи" – 19 осіб. Найменше представництво – по 8 мандатів - в "ляшківців" та “Самопомочі”.

З "старої" міськради до "нової" перейде 13 депутатів. Загалом же депутатський корпус буде досить таки різношерстним і різнопоглядним.

Перш за все, зазначимо, що абсолютну більшість сформувати будь-кому буде, вочевидь, практично нереально. БПП і "аграрії" зараз мають 28 власних мандатів і, за даними Depo.Хмельницький, намагаються зараз домовитися з “Батьківщиною”. Якщо афганець і боєць АТО Валерій Лєсков, очільник списку "Батьківщини", на це піде, то вони вкупі матимуть 39 голосів. При цьому з найбільше представленою партією Гереги, за словами Михайла Загородного (нинішнього голови ОДА, який до нової облради прийшов разом з БПП "Солідарність"), вони за жодних обставин не об’єднуватимуться.

Самі ж "герегівці" мовчать про переговори, але апріорі їх асоціюють - з попередньою владою. Відповідно, до них наврядчи зможуть долучитися і “Самопоміч”, і "свободівці", і "ляшківці".

Якщо ж коаліцію створюватимуть останні три сили, то вони наберуть 24 мандати, тобто трохи більше за чверть від загальної кількості депутатів.

Відтак, карт-бланш нині у тимошенківців, які цього року область нібито "програли" – їхні 11 голосів є найважливішими для створення більшості в Хмельницькій облраді.

Цілком вірогідно, що домовитися взагалі нікому не вдасться – тоді всі рішення голосуватимуть ситуативно. Визначальним варіантом і лакмусовим папірцем стане голосування за голову облради: тут і відбудуться між сімома політичними партіями найперші баталії в сесійній залі.

Кого ж ще привели під своїми прапорами політсили в представницьку владу?        

У нардепа Гереги в його “Конкретних справах” двоє непрацюючих - Наталя Вишнівська та Світлана Павлишина, викладач університету Микола Харкавий, керівник райради Віктор Лебединський, міський голова Володимир Поворозник та консультант нардепа Неоніла Андрійчук. Решта - керівники різних рівнів: Уляна Ткаченко, Людмила Коваль, Андрій Шутяк, Іван Кирилюк, Олександр Савчук, Сергій Бондар, Ольга Михальська, Віталій Олуйко, Руслан Пшибельський, Валентин Побіянський, Галина Терлецька, Олександр Завродський.

Голова ОДА Загородний у своїй когорті матиме окрім, власне, себе ще 6 вже діючих і досвідчених депутатів облради: Артура Фрідмана, Врама Мовсіяна, Віктора Чубаря, Миколу Дячука, Миколу Гнатюка та Іван Гладуняка. Ще є високопосадовці різної ваги - Анатолій Саланський, Ніла Островська, Василь Стояновський, Яків Цуглевич, Борис Яцков, Василь Процюк, Валентина Гладій, Любов Бондар і однісінький підприємець - Олександр Миклуш.

Син Героя України Сергій Іващук (Аграрна партія України) в своїх рядах має виключно аграріїв-керівників. З-поміж них - депутати облради: Петро Іващук, Андрій Гордійчук та Василь Мастій. Решта – перші особи сільськогосподарських підприємств: Тетяна Василик, Володимир Прокопчук, Сергій Зозуля, Анатолій Олійник, Олег Білявець, Руслан Петльований, Микола Олицький.

Списки представників “Батьківщини” на чолі з військовослужбовцем Валерієм Лєсковим мають не такий монолітний характер. Тут – депутат облради Микола Дралюк, голови райрад Оксана Берегова і Михайло Бойко, заступник міського голови Сергій Микульський. Керівники різних структур і підприємств - Наталя Кухарук, Анатолій Атаманчук, Леонід Степанюк, Олександр Лоб, Анатолій Федорчук. А ще приватний підприємець Анатолій Перейма.

Теперішній голова облради Іван Гончар очолює своїх “Свободівців”, серед яких четверо непрацюючих - Дмитро Лучков, Віктор Бурлик (наразі перебуває під вартою), Анатолій Панчук та Ігор Нікулішин. Ще двоє - пенсіонери Юрій Смаль і Володимир Мишко. Також в команді є директор музичної школи Артем Ромасюков, лікар Борис Ткач та підприємець Надія Новосельська.

У команді “Самопомочі” Олександра Драгана два лікарі - Микола Янчук і Лілія Брухнова, викладач Інна Ящук, два представники керівництва підприємств - Олександр Палій і Вячеслав Антонюк, підприємець Микола Моцний та молода мама Наталія Коваль. Підприємець Тетяна Зеленко під брендом Радикальної партії Олега Ляшка завела в облраду ще одного підприємця - Олексія Левицького, а також п’ять керівників вищої і середньої ланки: Олег Скринчук, Микола Жвалюк, Олександр Дехтярук, Юрій Завальнюк, Володимир Присяжний та безробітний Олександр Слободян.

В новообраній облраді працюватимуть 16 жінок, а ось щодо представництва територій, то жодного обранця не знайшлося від жителів Старосинявського району.

Остаточне ж рішення за ЦВК та власне самими претендентами в депутатство впродовж 20 днів, оскільки окремі з них є діючими нардепами чи новообраними депутатами районних і міських рад. 

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme