ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хмельницька і Ужгородська міськради - серед аутсайдерів в питаннях публічності

З-поміж обласних центрів України ще Ужгородська мерія чуть втратила
Depo.
1 жовтня 2015 12:27
ФОТО: depo.ua
Хмельницька і Ужгородська міськради - серед аутсайдерів в питаннях публічності
Хмельницька і Ужгородська міськради - серед аутсайдерів в питаннях публічності

 

Мунінипалітети та чиновники загалом в державі стали більш відкритими, повідомляє Depo.Хмельницький за моніторингом ГМ ОПОРА.

Представники ГМ презентували результати вже третього всеукраїнського вимірювання Індексу публічності місцевого самоврядування. Об'єктом моніторингу стали муніципалітети усіх обласних центрів України (цього року - окрім Донецька та Луганська).

Майже усі мерії покращили свої результати. Винятками стали Хмельницька та Ужгородська міські ради, показники яких опустилися на 5% та 1% відповідно у порівнянні з минулим роком.

Умовними лідерами (хоча жоден з органів самоврядування так і не зміг перетнули позначку у 80%) є Івано-Франківська (71%), Вінницька (70%), Київська (69%), Луцька (67%) та Сумська (63%) міські ради.

Найнижчі показники у Харкова (46%), Полтави (45%) та Ужгорода (42%).

Депутати відразу 7 муніципалітетів (Запоріжжя, Чернігів, Житомир, Ужгород, Полтава, Хмельницький та Харків) визнани непублічними за результатами дослідження.

Причиною тому - низька співпраця з громадянами, зокрема що стосується звітування перед виборцями.

Міські голови, на відміну від депутатів, більш публічні. Тут найкращі показники мають: Луцький очільник Микола Романюк (78%), Віктор Анушкевичус з Франківська (77%), киянин Віталій Кличко (77%) та в.о. міського голови Вінниці Віктор Моргунов (65%).

Діяльність виконавчих органів стабільно займає вищі позиції, аніж решта суб'єктів моніторингу.

Безумовним лідером тут є виконавчі органи Івано-Франківської міської ради з показником 79%. Замикають список Херсонська та Черкаська міські ради.

Що стосується основних тенденцій, то фактично незмінною є ситуація із низьким рівнем залученням громадськості до участі в прийнятті рішень на місцевому рівні, зокрема через механізми громадських слухань, місцевих ініціатив, зборів громадян.

У місцевих нормативно-правових актах Луцька, Рівного, Хмельницького, Кіровограда, Житомира досі не врегульовано процедури організації та проведення згаданих заходів. В решті ж міст консультації з громадськістю мають суто формальний характер і їх результати не враховуються при прийнятті кінцевих рішень.

Більше про роботу муніципалітетів читайте на порталі Depo.Хмельницький.