UK
Для цього матеріалу переклад іншими мовами відсутній, спробуйте перевірити пізніше

Хмельницький енергоефективний: В місті похвалилися успішною історією

Успіх у сфері енергофективності та "чистої" енергетики є результатом синергії зусиль міської влади, Держенергоефективності та USAID

Хмельницький енергоефективний: В місті п…

В обласному центрі відбувся інформаційний марафон "Енергоефективність та відновлювана енергетика на користь громад. Успішні історії Хмельницького", повідомляє Depo.Хмельницький з посиланням на "Є".

В обласний центр з'їхалися журналісти зі столиці та західних областей України, аби подивитися, як втілюється програма з енергоефективності.

Спікери зустрічі - керівник Проекту USAID Діана Карсакайте, голова Держенергоефективності Сергій Савчук та представники міської влади.

У Хмельницькому вдалося підвищити рівень енергоефективності, використовувати альтернативні джерела енергії у секторі бюджетних будівель та реформувати муніципальний енергетичний сектор заради комфорту місцян, економії бюджетних коштів та поліпшенні кліматичної ситуації.

Підтвердженням цих слів була екскурсія об'єктами, які вже працюють в місті та демонструють свою енергоефективність. Спочатку гостям показали установку з дегазації, яка розміщена на території полігону твердих побутових відходів.

"Потужність установки дозволяє щороку близько 3 мільйонів 700 тисяч кВт/год електроенергії, яку продаватимуть за "зеленим" тарифом державному підприємству. Завдяки цьому місто отримає приблизно 2,5 мільйонів гривень в рік," - каже директор ТОВ "Біогаз ЕНЕРДЖІ" Віталій Каленський.

Журналісти відвідали й одну з твердопаливних котелень КП "Хмельницьктеплокомуненерго", яка має потужність 1,9 МВт, працює на трісці та опалює прилеглі бюджетні установи і житлові будинки.

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук розповів присутнім, що яскраві приклади функціонування в різних куточках України проектів із відновлюваної енергетики - це свідчення плідної роботи усіх гілок влади та громадських організацій.

"Останні три роки були особливо результативними. Так, у 2017 році в Україні бюджетін установи, теплокомуненерго та населення зменшило споживання газу на 6 мільярдів кубічних метрів порівняно з 2014 роком. Тобто, понад 1,2 мільярди євро не було витрачено зі валютних резервів України на закупівлю імпортного газу у 2017 році. Натомість, кошти бюджету та українського бізнесу були інвестовані у проекти з енергозбереження та виробництва тепла із альтернативних видів палива у всіх регіонах України. Перевага таких проектів успішно демонструє Хмельницький," - каже Сергій Савчук.

Нагадаємо, у січні в Хмельницькому запустили установку з дегазації твердих побутових відходів і в мерії сподіваються, що завдяки видобутку газу зі сміттєзвалища мінімізуються й ризики виникнення пожеж на полігоні.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme