ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хмельниччина зустріла своїх "кіборгів"

Демобілізувалися бійці 90 окремого аеромобільного батальйону
Depo.
12 вересня 2015 16:29
ФОТО: depo.ua
Хмельниччина зустріла своїх "кіборгів"
Хмельниччина зустріла своїх "кіборгів"

Довгоочікуване повернення "кіборгів" додому стало щирим святом для всієї області, повідомляє Depo.Хмельницький.

Додому повернулися бійці 90 окремого аеромобільного батальйону. Вони близько року безперервно воювали на Сході, а у січні цього року захищали "найгарячішу точку" - Донецький аеропорт.

Хмельниччина зустріла своїх "кіборгів" - фото 1

Хмельниччина зустріла своїх "кіборгів" - фото 2

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 3

Хмельничани зустрічали своїх "кіборгів" квітами, обіймами, сльозами радості та щирими словами вдячності.

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 4

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 5

Із 54 осіб, які були всередині терміналу Донецького аеропорту, вижило лише 13 чоловік. Троє з них сьогодні повернулись додому. Вони покинули  страшне місце побоїща останніми.

 

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 6

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 7

Більшість із них - добровольці. Біль втрати за друзями та жахіття війни назавжди поселилися в їхніх серцях, але, якщо бойові дії не зупиняться, кожен готовий повернутися.

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 8

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 9

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 10

Старший солдат Андрій Казьмірчук зі Староконстнтинова на Сході перебував з листопада минулого року.

"Я пошел добровольно, потому что больше не мог смотреть на то, что происходит, когда ребята на передовой отдают свои жизни, гибнут, а ты получаеться сидишь за их спинами и надеешься, что кто-то будет защищать твоих детей, твою семью, ну, это было как-то неправильно и я пошел в военкомат", - розповідає боєць.

35-літній десантник з роти вогневої підтримки шокований тим, що побачив на сході, і переконаний там - справжнісінька війна.

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 11

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 12

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 13

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 14

"Любой военный, как бы он себе ее в голове не представлял, как бы он ее в голове не обрисовывал, попадая на передовую, он сталкивается с тем, чего он даже не мог себе даже в страшном сне представить. Война - это просто невозможно описать в словах", - скупо говорить Андрій.

Наразі планує повернутися на попередню роботу та продовжувати допомагати хлопцям, які ще воюють. Збирається відкрити спілку ветеранів АТО.

"Наша украинская нация очень сильная и ее никто не поставит на колени - никогда. Потому что ребята совершали такие вещи, которые невозможно описать, это никогда не забудешь. - Впевнений "кіборг" і додає: Уже в стороне не получиться остаться, сидеть, потому что знаеш, что происходит там - уже в стороне не получиться остаться".

Десантник нагороджений орденом "За мужність" 3 ступеня за Донецький аеропорт, проте скромно про заслуги мовчить.

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 15

Його дружина Світалана від радості і в очікуванні зустрічі не спала всю ніч, проте виглядає абсолютно щасливою. І теж малослівна: "Щастя переповнює. Як прожила цей рік - не знаю. Проте вже добре що таке справжнє щастя і що для нього потрібно: мир та здорові близькі кохані люди поруч".

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 16

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 17

Ще один "кіборг" з Городка Володимир Ткачук, командир кулеметного взводу, що теж пішов добровольцем, в унісон побратиму твердить: " У Донецькому аеропорту стояли, біля Водіного, Опитного, Пісків - наш 90 батальйон там від осені. Шкода хлопців, які полягли. Не вернулося з нашої роти 7 чоловік... Іван Зубков з Деражні, хлопці з Хмельницька, Шепетівки ...По-любому ми поїдемодо їх родин, батьків відвідаємо. Просто, кожен міг бути на їхньому місці".

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 18

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 19

З ними воював, фактичо їх командир КРАБ - старший лейтенант Іван Зубков, якому посмертно присвоєно звання Героя УКРАЇНИ.

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 20

Бійці "пригнали" зі сходу автомобіль, який разом з ними пройшов героїчні етапи та названий в честь їх героїчного командира КРАБ. Цей автомобіль сьогодні поїхав на малу батьківщиу Героя в Деражню, а потім буде переданий на зберігання в Хмельницький обласний краєзнавчий музей.

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 21

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 22

"Кіборги" також поклали квіти до Меморіальної дошки пам'яті Героїв Небесної Сотні та учасників АТО, а також вшанували своїх загиблих побратимів хвилиною мовчання. 

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 23

Хмельниччина зустріла своїх кіборгів - фото 24

 Більше про захисників Вітчизни читайте на Depo.Хмельницький.