Хмельниччина втрачає села

Чотири села на Хмельниччині хочуть приєднатися до іншої області. Таке звернення місцева громада з Ізяславського району адресує Хмельницькій і Рівненській обласним радам та ВРУ.

Село Кунів Ізяславського району Хмельницької області хоче приєднатись до Рівненської області. Про це повідомив на засіданні постійної комісії Рівненської облради з питань охорони здоров'я, материнства і дитинства керівник апарату Рівненської ОДА Олександр Корнійчук, повідомляє Хмельницький.depo.ua з посиланням на "OGO".

"Громади подають відповідні документи і до своєї обласної ради, і до нашої, і до Верховної Ради, щоб погодити зміну меж", - зазначив Олександр Корнійчук.

Проте, як зазначив директор Хмельницького регіонального офісу реформ Сергій Яцковський, від'єднатися селу від Хмельниччини не вдасться, оскільки законом "Про добровільне об'єднання територіальних громад" зміни меж областей не передбачено. Як виняток - зміна меж районів в установленому порядку.

Село Кунів розташоване на річці Вілія, на межі Ізяславського району Хмельницької та Острозького району Рівненської області. Населення за даними останнього перепису становило 644 особи. Орган місцевого самоврядування - Кунівська сільська рада, якій, окрім Кунева, підпорядковані села Антонівка, Долоччя та Кам'янка.

Нагадаємо, 28 травня на сесії обласної ради депутати затвердили проект перспективного плану формування територіальних громад у Хмельницькій області, за яким планується сформувати 54 громади.

Більше новин про життя регіону читайте на Хмельницький.depo.ua

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький