Хмельниччина посіла третє місце у рейтингу областей щодо роботи депутатів-мажоритарників

Оцінка на 2/3 складаєся з роботи парламентаря у ВР і на 1/3 - за активність ву окрузі

Хмельниччина посіла третє місце у рейтин…

ОПОРА здійснювала моніторинговий проект, за умовами якого громадські консультанти відслідковували діяльність 105 народних депутатів України, обраних у мажоритарних округах, повідомляє Depo.Хмельницький.

Від Хмельниччини участь у моніторингу брали Олександр Герега (ВО № 192), Сергій Лабазюк (ВО № 188), Роман Мацола (ВО № 190) та Володимир Мельниченко (ВО № 193).

"Робота у парламенті та у комітетах - це основна функція депутата і, відповідно до графіку роботи ВРУ, має займати 2/3 робочого часу народного обранця. Додаткові бали нараховувалися за законопроекти та запити, які стосувалися вирішення проблем виборчого округу/області депутата,  а також за законопроекти, які реалізовували положення передвиборчої програми парламентаря," - пояснює громадський консультант ОПОРИ у Хмельницькій області Оксана Банкова.

Хмельниччина посіла третє місце у рейтингу областей щодо роботи депутатів-мажоритарників - фото 1

Також провели низку експериментів, зокрема перевірили, як депутати відповідають на звернення громадян, як працюють службові електронні адреси та телефони народних обранців, а також запропонували депутатам заповнити детальний звіт про роботу за чотири сесії Верховної Ради VIII скликання.

Зрештою склали річний рейтинг "105 народних депутатів-мажоритарників", у якому парламентарі від Хмельниччини посіли 6 - Роман Мацола, 10 - Сергій Лабазюк, 27 - Володимир Мельниченко та 43 - Олександр Герега місця. А Хмельниччина, за середньою оцінкою роботи депутата, посіла третє місце у рейтингу областей після Буковини та Житомирщини.

Хмельниччина посіла третє місце у рейтингу областей щодо роботи депутатів-мажоритарників - фото 2

З-поміж зазначених парламентарів лідером за кількістю зареєстрованих законопроектів став Роман Мацола. Він також демонструє найкращі результати за кількістю зареєстрованих депутатських запитів (32, з яких 24 стосуються проблем округу/області) та показником участі у роботі органів місцевої влади та місцевого самоврядування.

Сергій Лабазюк найчастіше серед хмельницьких колег ініціював законопроекти, що стосуються проблем його округу/області (9) і таких, що пов’язані із його передвиборною програмою. Крім того, він єдиний депутат від Хмельниччини, хто впродовж моніторингового періоду звітував перед своїми виборцями на публічних заходах.

Найкращий показник відвідуваності пленарних засідань (94 з 95) та засідань парламентських комітетів (92%) - у Володимира Мельниченка. Він також найчастіше, якщо порівнювати з колегами від області, працював у своєму окрузі (54 візити). Крім того, лише він упродовж періоду моніторингу виступав у Верховній Раді України: зафіксовано два його виступи.

Хмельниччина посіла третє місце у рейтингу областей щодо роботи депутатів-мажоритарників - фото 3               

Щоб перевірити, як депутати реагують на звернення громадян, листи від виборців з проханнями вирішити проблему округу були направлені усім депутатам-мажоритарникам області. Відповіли на звернення громадян: Олександр Герега (вчасно, перенаправив до міської ради); Сергій Лабазюк (вчасно, перенаправив до міської ради); Роман Мацола (пізніше встановленого терміну, ініціював депутатський запит до КМУ); Сергій Мельник (вчасно, дав детальну відповідь і пообіцяв зробити усе необхідне в межах своєї компетенції для вирішення питання).

Чи можуть виборці комунікувати зі своїми депутатами за допомогою номерів телефонів та електронних адрес, що вказані на сторінках депутатів на сайті Верховної Ради України, – ще один експеримент, який провела ОПОРА. Як з’ясувалося, не відповідають офіційні телефони, вказані у профайлах Володимира Мельниченка, Сергія Лабазюка, Віктора Бондаря та Олександра Ксенжука. Не працює офіційна електронна скринька, вказана на сторінці Олександра Ксенжука на сайті ВРУ.

Звіт за формою, яку запропонувала ОПОРА усім депутатам-мажоритарникам, подали Олександр Герега та Роман Мацола.

Хмельниччина посіла третє місце у рейтингу областей щодо роботи депутатів-мажоритарників - фото 4

Окрім того, громадські активісти назвали кілька проблем у роботі парламентарів від області. Передусім це недостатнє представництво інтересів виборців у парламенті (більшість законодавчих ініціатив не стосуються передвиборних програм, до того ж депутати майже не виступають у парламенті), недостатнє інформування виборців про свою діяльність та поганий зв’язок з виборцями окремих депутатів.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme