Хмельниччина підтримує акцію “16 днів проти насильства”

Вона ініційована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства 1991 року

Хмельниччина підтримує акцію “16 днів пр…

Як повідомляє Depo.Хмельницкий із посиланням на прес-службу Хмельницької міськради, міжнародна спільнота щорічно підтримує акцію “16 днів проти насильства”.

Тисячі громадян та сотні державних і громадських організацій у більш ніж 100 країн світу активізують з 25 листопада до 10 грудня свої зусилля заради збільшення рівня розуміння та обізнаності про всі форми насильства у співвітчизників.

Зазвичай існує широко розповсюджений міф, що насильство в родинах - це проблема тільки неблагополучних родин, і майже завжди сімейне насильство пов’язане з пияцтвом і бідністю. Однак насильство властиве для всіх соціальних груп і не залежить від економічного становища родини в цілому. За визначенням Закону України "Про попередження насильства в сім'ї", насильство в сім'ї — це будь-які умисні дії фізичного, сексуального, психологічного чи еконо¬мічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї.

Закон розрізняє такі види домашнього насильства: фізичне насильство в сім'ї — навмисне нанесення побоїв, тілесних уш¬коджень одного члена сім'ї іншому, яке може призвести чи призвело до по¬рушення нормального стану фізичного чи психічного здоров'я або навіть до смерті постраждалого, а також до приниження його честі та гідності.

Сексуальне насильство в сім'ї — це примушування до небажаних статевих стосунків у родині, а також сексуальні дії щодо неповнолітнього члена сім'ї. Психологічне насильство в сім'ї — це насильство, пов'язане з тиском од¬ного члена сім'ї на психіку іншого через навмисні словесні образи або пог¬рози, переслідування, залякування, які доводять постраждалого до стану емоційної невпевненості, втрати здатності захистити себе і можуть заподі¬яти або заподіяли шкоду психічному здоров'ю.

Економічне насильство в сім'ї — це навмисні дії одного члена сім'ї щодо іншого, спрямовані на те, щоб позбавити постраждалого житла, їжі, одягу та іншого майна чи коштів, на які він має законне право. Такі дії можуть заподіяти шкоду фізичному чи психічному здоров'ю або навіть призвести до смерті постраждалого.

Вдосконалення правової оцінки насильства в сім’ї багато в чому залежить від усвідомлення громадськістю та самими жінками того, що насильство в сім’ї є злочином.

Більше новин про події у світі читайте на Depo.Хмельницький

Всі новини на одному каналі в Google News

Слідкуйте за новинами у Телеграм

Підписуйтеся на нашу сторінку у Facebook

deneme