Хмельничани переймають досвід щодо утилізації сміття у чехів

Делегація з Хмельницького знайомиться з найбільш успішними прикладами переробки побутових відходів
Depo.
30 вересня 2016 11:10
ФОТО: depo.ua
Хмельничани переймають досвід щодо утилізації сміття у чехів
Хмельничани переймають досвід щодо утилізації сміття у чехів

Делегація з Хмельницького на чолі з заступником місього голови Володимиром Гончаруком перебуває у Чехії, передає Depo.Хмельницький.

Як пише на своїй сторінці у Фесбук Володимир Гончарук, днями представники Хмельниччини відвідали чеський Ліберец, що розташований на півночі країни.

"Населення міста складає 100 тис. осіб. Сміттєспалювальний завод розташований майже в центрі міста. Потужність заводу - 96 тисяч тонн в рік. З них з міста усього 20-25%, решта - з приміської зони в радіусі 40 кілометрів", - пише посадовець.

Завод побудований в 2000 році (це третій завод в країні, станом на сьогодні їх 4) за рахунок кредиту, що взяла міська рада, але в 2002 році через неможливість платити кредит рада вирішила продати завод. На сьогодні це 100% приватний капітал.

Першочергова вартість заводу становила 1,4 млрд грн. Тепер же, за словами головного інженера, вартість заводу складає 2 млрд грн.

Спалення відбувається при температурі 850 -1100 градусів. В результаті спалювання крім теплової та електричної енергії утворюється 30 тис тонн шлаку, що використовується для будівництва, а також відбирається до 1800 тонн металу.

Перед тим делегація ще побувала на сміттєпереробному заводі у Празі. Там, як зазначає Володимир Гончарук, завод прибутковий за рахунок майже в 6 разів вищою платою за утилізацію ТПВ ніж в Хмельницькому.

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакт