ЧС 2018
Вибори-2019
Онлайн
Сектор
Спецпроекти
Країна Укропів

Хмельничани милуються горою, яку так і не підкорила цивілізація

У Подільському культурно-просвітницькому центрі ім. М.К.Реріха запрацювала фотовиставка "Тибет: шлях на Кайлас"
Depo.
24 березня 2016 13:13
ФОТО: depo.ua
Хмельничани милуються горою, яку так і не підкорила цивілізація
Хмельничани милуються горою, яку так і не підкорила цивілізація

Хмельницький - третє місто в Україні, куди завітала добірка світлин, присвячених непізнаній і неперевершеній вершині Тибету – горі Кайлас, повідомляє Depo.Хмельницький.

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 1

Експедиції за участю авторів цієї виставки вдалося відвідати і дослідити всі вісім долин Кайласу, що утворюють восьмипелюстковий лотос, в центрі якого - гора Кайлас.

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 2

Четверо авторів робіт доторкнутись до чотирьох Облич (так називають сторони гори) цієї дивовижної гори і зробили ряд сходжень на навколишні гори.

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 3

З позиції східної космології, Кайлас - це центр нашої світової системи, через який проходить вісь Всесвіту. Її вважають священою представники чотирьох релігій світу – індуісти, джайни, буддисти і представники релігії бон.

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 4

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 5

"Дуже багато було спроб зробити сходження на гору. Але паломники, вважаючи цю гору священною, не дозволяють нікому піднятися на Кайлас, – розповідає один з організаторів виставки і керівник Хмельницького Центру ім.М.Реріха Станіслав Крук. – Віруючі ж роблять обхід навколо підніжжя гори довжиною в 53 кілометри."

І з мрійливим захопленням продовжує оповідати про унікальність Кайласу.

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 6

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 7

"Ця вершина є продньою пірамідою з гранями, які чітко розташовані на сторони світу, тобто – північ, південь, захід, схід. А ще її оточують так званні дзеркала, що створюють сильне енергетичне поле. Там ціла гряда таких пірамід, - завзято знайомить зі світлинами хмельницький рериховиць, в Центрі якого і розташувалася виставка. - Часто це місце називають "місцем сили". Вважають, що люди, котрі обійшли Кайлас, очищуються від усіх мирських гріхів, як у нас кажуть, і стають більш духовними і просвітленими."

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 8

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 9

Тибетці називають гору Канг Рінпоче, що означає "сніжна коштовність". Поруч з Кайласом - два озера, також наділені містичними якостями. З "живою" водою - Манасаровар і "мертвою" - Ракшас Тал.

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 10

"Для нас сходження до Облич Кайласу і на вершини навколишніх його гір, це, перш за все, духовне сходження, а потім – фізичне. Ми спостерігали Кайлас на відстані від нього, щоб пізнати його велич; ми обходили Кайлас, щоб зрозуміти його форму; ми споглядали Кайлас на світанку і на заході сонця, в повний місяць і в полудень, в сонце і в дощ, в снігопад і під час бурі, щоб відчути його. Ми б хотіли, щоб і Ви зустрілись з однією з найбільших таємниць нашої планети, закладеній у дивовижному місці, названому Храмом Кайласа," - наголошують автори виставки.

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 11

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 12

Представлені фотороботи несуть потужний перетворюючий енергетичний потік від одного з найзагадковіших і найсильніших місць на нашій Планеті - гори Кайлас.

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 13

"І якщо в нашому звичайному світі, в який ми глибоко занурені кожен день, переважає матеріальність, то в цьому місці, в центрі Хмельницького, ви опинитесь в яскравому світі Тибету, який пробуджує духовність – те, що нам всім так гостро поки не вистачає. Кайлас дозволяє нам згадати нашу справжню духовну сутність," – каже Станіслав Крук.

Говорячи про Тибет і свій досвід з вивчення цієї країни, ще один співорганізатор виставки, науковець і керівник Подільського молодіжного об'єднання "В майбутнє через культуру" Денис Монастирський проводить аналогію між культурою двох народів: "Багато українських традиційних візерунків, закарпатських вишиванок ніби відображаються в тибетському декоративно-прикладному мистецтві. Гора Кайлас є своєрідним фокусом духовності, який доторкається до кожного".

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 14

"Поняття духовності – це глибинно особистісне відчуття людини. І напевне, кожен зможе відчути відгук чогось знайомого для себе. Це відзвучить в душі кожного по-своєму, зачепивши якісь особистісні відчуття, що є в кожній людині, в кожному народі", - каже Денис Монастирський про емоції, що поглинають, споглядаючи фотороботи мандрівників.

Існує безліч легенд і релігійних оповідей про Кайлас у тамтешніх народів, та й у вчених світу більше питань, чим відповідей, але в кожному разі – Гора варта захоплення.

На світлинах вона постає замріяною і довершеною, загадковою і, справді, якоюсь правильною, різноликою і водночас гармонійно цілісною.

ЇЇ варто побачити, якщо й не в самому Тибеті, то хоча б на цих майстерних і різногранних світлинах.

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 15

Довідково про авторів виставки:

Сергій Балалаєв - науковець, мандрівник, організатор багатьох експедицій в найцікавіші місця нашої Планети (Індія, Непал, Тибет, Алтай, Перу, Мексика, Гватемала, Шпіцберген тощо). Останні вісім років присвятив вивченню одного з сакральних місць на Землі - Тибету. Особливу увагу приділяє дослідженням місць, які мали особливу значимість для сім'ї Реріхів.

Галина Котовська – математик за освітою, бізнес-леді, мандрівниця по "місцях сили" нашої Планети, фотограф. Останні сім років присвятила вивченню Тибету.

Олександр Титов - фотограф і мандрівник, організатор і учасник експедицій в загублені куточки Сходу, в тому числі - за маршрутом Центрально-Азіатської експедиції Реріхів (Індія, Китай, Монголія, Алтай, Китай). У 2011-2012 роках брав участь в експедиціях Сергія Балалаєва до Кайласу, матеріали яких представлені на цій виставці.

Володимир Мельник – фотограф-фрілансер і координатор експедицій. Займається фотозйомкою і створенням документальних фільмів у важкодоступних місцях планети. Має великий досвід участі у рятувальних операціях по всьому світу.

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 16

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 17

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 18

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 19

Хмельничани любуються горою, яку за віки так і не покорила цивілізація - фото 20

Більше про події Хмельниччини читайте на Depo.Хмельницький.

Слідкуйте за нашими новинами в соцмережах і долучайтеся до наших груп ВКонтакті та